Rozwój duchowy i osobisty traktuję bardzo poważnie. Nie ma jednej drogi rozwoju. W moich materiałach staram się pokazać te różne drogi.

Opisywany rozwój to samodzielna, lub pod opieką mentora, nauka życia, nauka jak być lepszym i mądrzejszym człowiekiem.

Nie ma jednej drogi rozwoju, są różne metody proponowane na rynku. I nie ma też końca dla takiego rozwoju, uczymy się przez całe życie.

Rozwój duchowy i osobisty wiąże się z szukaniem nowej wiedzy, poza tym czego nauczyliśmy się w szkole i na studiach. Szukamy książek, materiałów na internecie, rozmawiamy z interesującymi osobami, wszystko po to żeby poszerzyć swoje perspektywy, dowiedzieć się więcej o sobie samym i otaczającym świecie.

Obecnie rozwój jest modny, są dostępne kursy i seminaria stacjonarne i online, są mentorzy i nauczyciele gotowi kogoś poprowadzić w rozwoju.

Na pewno w rozwoju osobistym i duchowym ważne jest poznanie siebie samego, żeby wiedzieć z jakiego punktu startujemy. Poznanie siebie to poznanie swoich poglądów i przekonań, wartości jakimi się kierujemy, i kierunku do którego dążymy.

Warto znać swoje mocne i słabe strony i wiedzieć co chcemy w sobie wzmocnić i czego chcielibyśmy się nauczyć.
W rozwoju duchowym i osobistym wciąż doskonalimy się, nabywamy nowych umiejętności, i dla siebie i do współpracy z rodziną, grupą przyjaciół i społecznością.

Ważna jest umiejętność prawidłowej komunikacji z ludźmi i zdolność tworzenia trwałych relacji z osobami bliskimi, posiadanie trwałego związku partnerskiego i grona przyjaciół.

Rozwój duchowy i osobisty jest sprawą indywidualną, zależy od tego co samemu się wybierze, chociażby na przykład z wielu kursów dostępnych online.

Rozwój duchowy i osobisty – zobacz moje artykuły i materiały wideo na ten temat:


Zobacz inne moje materiały:

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.