Tarot online czy to wersja Offline wszystkie opierają się na tym samym czyli na kartach dzielonych na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Poniżej staram się przybliżyć Ci cym są karty tarota i jak wpłynęły na moje życie.

Skąd pochodzi Tarot?

Nikt nie wie dokładnie skąd wzięły się karty Tarota, istnieją jedynie przypuszczenia, że być może z Chin, Indii albo Egiptu, lub że przywędrowały do Europy z przemieszczającymi się grupami ludności takimi jak Cyganie.

Pierwsze wzmianki o tych magicznych kartach do wróżenia pojawiają się w XIV wieku.

Istnieje legenda, że na dworze pewnego francuskiego króla była Cyganka, która za pomocą tajemniczych kart potrafiła przewidywać przyszłość.

Była tak skuteczna, że król zdenerwował się, wyrzucił ją z dworu i zakazał używania kart.

Ile jest kart Tarota i jak się dzielą?

Kart Tarota jest 78, podstawowy podział jest na Wielkie Arkana i Małe Arkana.

Co to są Wielkie Arkana?

Przede wszystkim Wielkie Arkana to 22 karty, mają numery rzymskie od 0 – karta Głupca do XXI – karta Świata.

Wielkie Arkana mówią o momentach przełomowych w życiu, takich jak rozpoczęcie pracy, założenie firmy, nowy związek, małżeństwo, sukces wielkiego przedsięwzięcia, spełnienie marzeń, ukończenie nauki.

Co to są Małe Arkana?

Przede wszystkim Małych Arkanów jest 56, dzielą się na cztery rodzaje: karty Kielichów, Buław, Mieczy i Monet.

W każdym zestawie są karty numerowane od Asa do Dziesiątki, oraz cztery karty dworskie – Giermek, Książę, Królowa i Król.

Karty Małych Arkanów mówią o sprawach codziennych, takich jak sprawy biznesowe, wiadomości, spotkania, obowiązki itp.

Więcej na temat tarota możesz poczytać tez w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tarot

Mój początek z tarotem

Moja przygoda z Tarotem zaczęła się w 1989 roku.

Wyjechałam na wakacje do Londynu i w małym sklepiku ezoterycznym niedaleko British Museum kupiłam moją pierwszą talię Tarota i książkę do interpretacji kart.

Po powrocie do Polski intensywnie studiowałam karty i w krótkim czasie zaczęłam wróżyć, najpierw w gronie przyjaciół i znajomych, potem na większą skalę.

Kontakt z kartami miałam spontaniczny, nie wiadomo skąd (potem dowiedziałam się, że moja babcia kiedyś wróżyła z kart i przyjeżdżali do niej ludzie z odległych miejscowości).

Ludzie przychodzili i przyprowadzali znajomych, przyjaciół, kuzynów, w moim mieszkaniu zrobił się spory ruch.
Musiałam przestać, bo studiowałam i trzeba było się uczyć.

Powrót do Tarota

Miałam kilka lat przerwy od Tarota, karty odłożyłam do szuflady i w ogóle nie chciałam wróżyć, Wróżyłam bardzo sporadycznie, jak ktoś wiedział, że umiem i bardzo prosił.
Coś się zmieniło w 2005 roku.

Przyszedł intuicyjny pomysł, żeby założyć stronę internetową.

Założyłam stronę na której wykonywałam wróżby na e-mail.
Zawsze podchodziłam do wróżenia bardzo poważnie, czytałam pytania i przez dłuższy czas „chodziłam z nimi”, aż poczułam, że nawiązałam kontakt z energią klienta.

Wtedy stawiałam karty i spisywałam to co mówiły.

Przypadkiem dowiedziałam się że jestem tarocistką w kolejnym pokoleniu

Do wróżenia z kart ciągnęło mnie już od dzieciństwa, i nie wiedziałam dlaczego, po prostu czułam i wiedziałam, że będę kiedyś wróżyć. Zaczęłam interpretować karty Tarota od roku 1989, będąc młodą dziewczyną, studentką. Wtedy mój tata opowiedział mi o babci Marysi.

Babcia Maria zmarła 6 lat przed moim urodzeniem, więc jej nie poznałam. Babcia mieszkała na wsi, była rolniczką. Umiała wróżyć z kart i jej przepowiednie sprawdzały się. Tata wspomina, że przychodzili ludzie z okolicznych wiosek, przyjeżdżali też z bardzo daleka. Babcia była piękną kobietą, przed ślubem z dziadkiem miała wielu adoratorów. Pisała wiersze, bardzo mądre i piękne, o życiu, o miłości. Moja ciocia nauczyła się ich na pamięć, muszę to koniecznie nagrać. Babcia Maria pomogła wielu ludziom swoimi wróżbami, poza kartami była też w swojej miejscowości doradczynią dla kobiet, przychodziły poradzić się na temat mężów, dzieci, ciężkiej pracy na roli. Była też swatką, według informacji od cioci wiele osób połączyła w pary małżeńskie.

A dla mnie wyjaśniło się – to wróżenie to dar od babci Marysi. Potwierdziło się jeszcze dodatkowo około dwa lata temu. Mój tata miał sen. Przyśniła mu się jego mama i powiedziała: Maniuś, ja wszystko co umiałam przekazuję mojej jedynej wnusi.

W 2021 byłam na sesji u jasnowidz i medium, Pani Anny Beaty Stanclik. Pani Ania powiedziała, że widzi przy mnie babcię („Czy taka malutka, niziutka?”). Ale nie tylko – przy niej stała i prababcia. Powiedziała mi, że za moim darem stoi więcej kobiet z rodu.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.

Moje podejście do kart Tarota

Jestem tarocistką, ale nie wierzę, że karty pokazują jakąś jedyną obowiązującą wersję przyszłości.

Tarot to karty dynamiczne. Pokazują pewną ścieżkę, ale jednocześnie dają wybór.

Można z wróżby wziąć to z czym człowiek rezonuje, co mu odpowiada i go wspiera, a resztę odrzucić i powiedzieć sobie, że tak nie będzie.

Największa moc jest w nas samych, to my jesteśmy autorami scenariusza życia, my podejmujemy decyzje.

Anna Żarek

Niektórzy boją się Tarota, pewnie ze względu na średniowieczną stylizację.

Według mnie Tarot w Małych Arkanach i Wielkich Arkanach zawiera swoisty skrót życiowych sytuacji, taki katalog rzeczy które ludziom się przydarzają.
Tych niezmiennych, ludzkich spraw jakie były w średniowieczu, oraz istnieją współcześnie.

Karty są przyjazne, a zadaniem wróżby i wróżki jest pomóc, nie nastraszyć.

Anna Żarek

Klient po wróżbie z Tarota powinien być naenergetyzowany, zmotywowany do działania, napełniony wiarą, że wszystko się ułoży i kłopoty miną.

Dlatego stworzyłam koncepcję Tarota Pozytywnego, w kartach szukam w pierwszej kolejności pozytywnych i wspierających informacji. 

Tarot Online

Tarot online to usługa którą prowadzę już wiele lat w postaci wysyłanych wróżb przy pomocy e-maila.

Obecnie trwa uruchamianie też usługi, w pełni online.

Ostatnie artykuły, filmy i materiały jakie zamieściłam na temat Tarota

Jak mogę pomóc Tobie?

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Ludzie nie szanują, tego co otrzymują za darmo. Chcę by ludzie szanowali to co dla nich robię, a jednocześnie wiem, że często dopiero po powrocie do domu zauważają to, jak wiele ode mnie dostali.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.