Po co pisać w social mediach ?

Dziś dla wielu ludzi social media są jedynym kontaktem ze światem. Przez jakiś czas nie mogłam się do nich przekonać, ale dałam radę.

Mam trochę lat, więc pamiętam czasy kiedy social media dopiero powstawały. Nawet pamiętam czasy kiedy nie było internetu, ponadto nie było komórek, a na telefon stacjonarny czekało się 8 lat.

I wiesz co, to były fajne czasy. Komunikacja osobista, werbalna, twarzą w twarz z drugim człowiekiem, wciąż jest moim zdaniem podstawowa i najlepsza, ponieważ nie zastąpią jej uśmieszki, serduszka i inne emotikony. Mówisz do kogoś, widzisz jego mimikę twarzy, gesty, reakcje na Twoją wypowiedź, a tego nie odtworzy się pisemnie. Kiedyś na kursach dla nauczycieli angielskiego dowiedziałam się, że około 80 procent komunikacji to komunikacja właśnie pozawerbalna, to co jest oprócz samego języka.

No dobrze, ale miało być o czymś innym. Jestem mało techniczna i konserwatywna. Wstrzymywałam się ile się dało przed założeniem konta na Facebooku i zainstalowaniem Whatsappa. Jak już założyłam to starałam się nie korzystać. Uważałam że to bez sensu pisać jakby w przestrzeń, do ludzi których nie znam. Pewnie nie będą czytać i raczej na pewno nie zrozumieją o co mi chodzi, bo nie widzieli mnie na żywo, nie rozmawiali ze mną.

Social media i ja
Social media i ja

Social media i ja

Konta firmowe na LinkedInie i Facebooku założyłam niejako z konieczności, bo każda szanująca się firma takowe konta ma. Stało się tak, że w połowie lipca coś mnie wzięło na pisanie. Rozpisałam się tak, że przez pewien czas pisałam artykuł codziennie.

I wiecie co, spodobało mi się. Odzew od czytających jest niewielki, nie przejmuję się tym. Piszę dla siebie, dla wyrażenia swojej kreatywności, przekazania tego co mi w danym momencie chodzi po głowie. Pisanie jest fantastyczną czynnością, organizuje moje myśli, organizuje moje życie. To nic, że napisane słowa przepadną w czeluściach internetu. Coś nowego i pięknego pozostanie we mnie.

Co do moich kont na social mediach, zachęcam do odwiedzenia mojego konta na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/magicznycoaching/

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.