Fizyka jest przedmiotem bardzo interesującym i dlatego właśnie dziś się nim zajmiemy. Omówimy sobie Fizykę klasyczną, jak i kwantową.
Czy wiecie, że trzy zasady dynamiki, będące podstawą mechaniki klasycznej, a także prawo powszechnego ciążenia, zostały sformułowane przez Izaaka Newtona? To na pewno wiedzieliście, ale większą ciekawostką jest w którym roku. Otóż te prawa pochodzą z dzieła „Philosophiae naturalis principia mathematica” z 1687 roku. 1687 rok! Wow, to niesamowite przecież od tego czasu upłynęło kilkaset lat. Tyle się zmieniło na świecie, a fizyka nauczana obecnie nadal w dużej mierze oparta jest na tak dawnych zasadach. Nic dziwnego, że świat pokochał fizykę kwantową, ponieważ wniosła ona tyle świeżości w „zastarzałą” naukę.
Fizyka i różne podejścia do niej
Czym różnią się w fizyce teorie klasyczne od kwantowych? Tego nie wiedziałam, więc poszukałam na internecie. Oto fragmenty wypowiedzi prof. Piotra Sułkowskiego:
„Teorie w fizyce dzielą się na klasyczne i kwantowe. Zasadniczą cechą teorii klasycznych jest determinizm: podstawą tych teorii są pewne równania (z matematycznego punktu widzenia są to zazwyczaj tzw. równania różniczkowe), które mają jednoznaczne rozwiązania. Jeśli znane są warunki początkowe (tzn. stan układu w pewnej ustalonej chwili czasu), to rozwiązując te równania można przewidzieć stan układu w dowolnym momencie w przyszłości. Przykłady teorii klasycznych to mechanika newtonowska (w tym wypadku równaniami teorii są równania Newtona), elektrodynamika (równaniami teorii są równania Maxwella), szczególna (STW) i ogólna (OTW) teoria względności, etc.
Z kolei teorie kwantowe nie są deterministyczne – podstawowe równania tych teorii nie pozwalają na obliczenie stanu układu w dowolnym momencie w przyszłości (na podstawie danych początkowych), a jedynie na obliczenie prawdopodobieństwa, że układ znajdzie się w jakimś określonym stanie. W teoriach kwantowych zasadniczą rolę parametr nazywany stałą Plancka (oznaczaną przez h), który (jeśli jest różny od zera) jest odpowiedzialny za probabilistyczny charakter równań teorii. Przykładem teorii kwantowej jest mechanika kwantowa, której zasadniczym równaniem jest równanie Schrödingera, opisujące ewolucję funkcji falowej układu (która określa właśnie prawdopodobieństwo znalezienia układu w jakimś konkretnym stanie).”
Pod tym linkiem https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/pytania/teorie-klasyczne-kwantowe-i-relatywistyczne/ prof. Piotr Sułkowski mówi więcej na ten temat 🙂 .
Fizyka a wróżka
Okazuje się, iż fizyka bardzo często przydaje się wróżce w pracy z matrycą energetyczną, a co to jest matryca energetyczna można przeczytać tutaj: https://magicznycoaching.pl/co-to-jest-matryca-energetyczna/.
W rzeczywistości matryca energetyczna w dużej mierze jest oparta na nowo odkrytych prawach fizyki – koncepcje:
- fizyki kwantowej – więcej na ten temat tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_kwantowa
- teoria superstrun – więcej na ten temat tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_superstrun
- teoria pól morfogenetycznych Ruperta Sheldrake’a – więcej na ten temat tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_morfogenetyczne
- Pola torsyjne
- Fizyka skalarna – pola torsyjne
Kim jestem?
Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.
Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.
Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.
Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.
You must be logged in to post a comment.