Oczyszczanie energii – oczyszczanie z negatywnej energii

Oczyszczanie energii. Na czym polega oczyszczanie ciała energetycznego? Świadomie analizuje się to co w nas obecne. Wtedy decydujemy, co usunąć, a co zatrzymać i pielęgnować. Oczyszczania nie robi się jeden raz. Ciało energetyczne jest lepkie i różne rzeczy przylepiają się do niego – np. energia innych ludzi. Potem to ma na nas wpływ, o którym często nawet nie wiemy.

Jak często robić oczyszczanie energetyczne? Różnie. Można robić raz na tydzień, raz na miesiąc. Zależy jak bardzo jesteśmy wrażliwi, jak szybko odnawiają się przyczepienia.

Jaki sposób oczyszczania energii wybrać dla siebie? Nie ma jednego lepszego od innych. Wybieramy co nam pasuje, co jesteśmy w stanie regularnie zrobić. Jedni wolą rytualną kąpiel z olejkami i kryształami, inni spacer albo medytację.

Oczyszczanie energii – Praktyki oczyszczające

1) Ruch fizyczny
Dowolny ruch wybrany przez Ciebie, np. spacer, ćwiczenia gimnastyczne albo taniec. To sposoby na rozruszanie energii, rozbicie energii zastałej, wyjście ze stagnacji. Spacer można wykonywać z intencją oczyszczenia się. Jest skuteczny kiedy czujemy, że nasza głowa nie ogarnia nadmiaru wiadomości, po długim słuchaniu wykładu, czytaniu albo pracy mentalnej.

Taniec również porusza energię. Najlepiej jeśli jest to taniec w samotności, wtedy nie czuje się skrępowania. Taniec jest bardzo pierwotny, naturalny. Wystarczy puścić muzykę i puścić ciało wolno, zaufać swojemu ciału. Ono będzie wiedziało jakie ruchy wykonywać.

Kiedy poruszamy ciałem fizycznym, np. wykonując ćwiczenia, poruszamy też naszą energię. Usuwa się stagnacja i bezruch, usuwają się nagromadzone negatywne emocje. Otwiera się przepływ czystej energii.

Oczyszczanie energii
Oczyszczanie energii

2) Dźwięki
Dźwięk to prosty sposób na poruszenie energii, bo podnosi jej wibrację i rozbija zastałą energię. Tradycyjne metody tworzenia dźwięku do wpływania na energię to grzechotki, bębny, gongi, dzwonki, misy tybetańskie a także klaskanie rękami. Przeważnie wykorzystuje się ich dźwięki do oczyszczania przestrzeni, ale również czyści się energia człowieka. Możesz również śpiewać albo wybijać rytm rękami o jakiś mebel.

3) Woda
Woda to odświeżające narzędzie oczyszczania. Najprostsze jest umycie rąk albo twarzy samą wodą, z intencją oczyszczenia się. Jeśli robisz kąpiel w wannie, sięgnij po zioła albo olejki, np. lawendę, rozmaryn, szałwię. Możesz również użyć wody, w której na kilka dni był kamień, taka woda jest nasycona właściwościami kamienia.

Jeśli nie masz ochoty na zioła lub olejki, kupuj mydło z jakimś dodatkiem oczyszczającym. Na dodatek dobrze sprawdza się dodatek szałwii, cedru, turówki wonnej.

4) Wizualizacja
Jak nie masz nic pod ręką, to możesz wykorzystać własną wyobraźnię w procesie wizualizacji. Zamykasz oczy i wyobrażasz sobie wszystkie czakry, zaczynając od czakry podstawy. Mogą być w kolorach, jeśli znasz ich kolory. Każdą czakrę mentalnie wprowadzasz w ruch wirowy.

Następnie wyobrażasz sobie strumień wody wpływający do ciała przez czakrę korony na czubku głowy. Strumień czystej wody przepływa przez każdą czakrę po kolei i oczyszcza ją. Następnie strumień wody idzie do ziemi, i tam usunięta energia pójdzie w miejsce gdzie jest potrzebna.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.