Oczyszczanie energetyczne – oczyszczanie z negatywnej energii, część 2

Oczyszczanie energii – oczyszczanie z negatywnej energii, część 2

Oczyszczanie energii – ciąg dalszy

4) Ogień
Dobrze jest jak współczesny szaman albo szamanka posiada kociołek, misę do palenia albo inne naczynie żaroodporne. Jak wykorzystać ogień do oczyszczania energii? Napisz na karteczce co chcesz usunąć ze swojego życia, jakie energie Ci nie służą. Podpal karteczkę i spal w naczyniu żaroodpornym, z intencją usunięcia negatywnych wpływów.

Praca ze świecami. Do tego przyda się mała świeczka do rytuałów, żeby szybko się dopalała do końca. Zapal małą świeczkę i mentalnie skieruj do niej całą energię od której chcesz się uwolnić. Napełnij świeczkę tą energią. A potem niech świeczka wypali się do końca i zabierze to co niechciane.

5) Powietrze
Z powietrzem kojarzą się zapachy, a więc kadzidełka. Doskonały sposób i obecnie modny to palenie białej szałwii. Bierzesz wiązkę białej szałwii albo kadzidełko, zapalasz. Czekasz chwilę aż się rozpali, a potem zdmuchujesz płomień. Końcówka powinna żarzyć się i dymić. Tym dymem możesz okadzać swoje ciało, a także przestrzeń w domu. Pamiętaj o trzymaniu szałwii lub kadzidełka nad jakąś podstawką, bo kawałeczki mogą spadać na podłogę.

Powietrze to też przestrzeń, więc zwróć uwagę na organizację pracy. Po pracy zostawiaj biurko uporządkowane i w miarę puste. Usuwaj niepotrzebne zdjęcia i wiadomości z telefonu komórkowego. Usuwaj niepotrzebne maile na komputerze, albo jeśli jest ich dużo, dziel je na foldery. Porządek w domu i w pracy pomaga w odblokowaniu energii, bo Twoja uwaga nie idzie na bałagan.

Oczyszczanie energii
Oczyszczanie energii

Oczyszczanie energetyczne

6) Ziemia
Z ziemi pochodzą kamienie i kryształy. Kup sobie jakiś kamień o działaniu ochronnym i oczyszczającym. Noś go przy sobie w kieszeni albo torebce, aby często go dotykać. Polecam np. czarny obsydian, czarny turmalin, jadeit zielony, ametyst.

Ziemia to również drzewa. Wspaniały sposób na uwalnianie energii to przytulanie się do drzewa, opieranie się o drzewo, albo siedzenie lub stanie pod drzewem. Drzewo można poprosić o pomoc, one są mocne i mądre.

Przytulanie i głaskanie zwierzątka domowego skutecznie uspokaja. Wycisza się ciało fizyczne i emocjonalne. Zwierzęta doskonale wyczuwają nastrój swoich właścicieli i same podchodzą żeby pomóc jak czują, że coś jest nie tak.

Inny sposób na pracę z energią, to przespanie się na krótko, drzemka. Jak się położysz, to symbolicznie jesteś bliżej Ziemi. Uspokaja się energia chaotyczna, umysł zasypia i nie snuje obsesyjnych historii. Sen to środek do wyciszenia i powstania wolnej przestrzeni.

7) Metody duchowe
Modlitwa lub medytacja. Nie musi być w formie formułki. Modlitwa to jest zbliżenie się do boskości, takiej jak ją sobie wyobrażamy. W modlitwie możemy poprosić o to co nam jest potrzebne, a także o zabranie niechcianej energii i oddanie jej do ziemi, gdzie zostanie przesłana w odpowiednie miejsce. Podczas medytacji łączymy się ze swoją wewnętrzną mądrością, ona pomaga nam
uspokoić się i oczyścić energię.

Czynienie dobra. Jeżeli już określisz co masz w sobie do przerobienia, możesz oczyścić się z tego poprzez uczynienie czegoś przeciwnego, co będzie z korzyścią dla kogoś. Na przykład jeśli chcesz oczyścić się z egoizmu, zrób coś charytatywnego, co pomoże ludziom. Jeżeli uwalniasz złość, wybacz komuś.

Poznałeś już różne metody. Teraz wybierz coś co Ci pasuje i postaraj się to robić regularnie. Pamiętaj, to tylko wskazówki. Nic nie zrobisz źle ani nieodpowiednio, ważna jest Twoja intencja oczyszczenia energii.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.