Na czym polega manifestacja? Wspaniały przykład
Na czym polega manifestacja? Najlepiej pokazać na przykładzie. W tym artykule korzystam z książki Davida Spanglera „Sztuka dokonywania cudów”. David prowadził fundację, fundacja potrzebowała więcej pomieszczeń na biura i sale wykładowe. Nie było środków sfinansowanie tego przedsięwzięcia.
David i inni pracownicy fundacji postanowili ćwiczyć sztukę manifestowania. Przeanalizowali potrzeby i określili ile potrzeba pieniędzy. Wszyscy raz w tygodniu spotykali się na wspólnej medytacji. Wizualizowali wymarzony obraz fundacji, który chcieli urzeczywistnić. Jednocześnie dostrajali się psychicznie do tego nowego obrazu. Po miesiącu zadzwonił do Davida człowiek, który przeczytał jego książki i chciał go poznać. Był świetnie prosperującym biznesmenem i chciał się podzielić z innymi. Zaoferował dotację, która pokryła budżet fundacji na kolejne dwa lata.
Manifestacja słownikowo
Słowo „manifestacja” można określić jako akt zamiany czegoś niewidzialnego w widzialne, coś abstrakcyjnego w konkret, czegoś
potencjalnego w realnie istniejące. W zasadzie ludzie robią to na co dzień bez wysiłku, na przykład ktoś chce nowe meble do salonu i kupuje je, albo miłośnik ogrodnictwa wysadza kwiaty na grządce według projektu w swojej głowie. Korzystamy z własnych pieniędzy, pracy, pomocy innych ludzi aby zrealizować własne cele. Materializujemy te cele.
A co to jest manifestacja cudów?
Ale zdarza się, że coś pojawia się w naszym życiu w sposób niezwykły, nieprzewidziany, tak jakby spadło nam z nieba. Nie staramy się o to, nie wkładamy żadnego wysiłku, nie kupujemy, nie zamawiamy przez Internet – a przychodzi do nas. I jest to coś czego pragnęliśmy. Nazywamy to zbiegiem okoliczności, przypadkiem, a najczęściej cudem.
Wracając do historii Davida, czy cud stał się samoczynnie? Nie. Grupa medytacyjna na zewnątrz nie robiła nic, lecz wewnętrznie była bardzo aktywna. Oni wyobrażali sobie cel, marzyli o nim, łączyli się z nim energetycznie. Mieli wyraźne i spójne wyobrażenie, włączyli je z miłością do swojego życia, otaczali to wyobrażenie własną energią.
Manifestacja cudów a wizualizacja i pozytywne myślenie
Manifestacja cudów to coś więcej niż codzienne przekształcanie czegoś co mamy w głowie w działanie. Słowa manifestacja używamy zamiennie z takimi pojęciami jak afirmacja, wizualizacja, pozytywne myślenie. A to jest coś więcej, coś co zawiera w sobie afirmację, pozytywne myślenie i wizualizację, to jest większy i głębszy proces. Jest to proces jakby mistyczny, magiczny, metafizyczny, który może nam dać coś czego nie osiągniemy zwykłymi metodami. Cudem określa się coś co wydawało się niemożliwe, a jednak się stało.
Kiedy wiemy, że to cud?
O manifestacji cudu mówimy kiedy coś dzieje się w sposób nieoczekiwany, nieprzewidywalny. Cud nie musi być spektakularny, może to być znalezienie miejsca do zaparkowania w tłocznym miejscu, otrzymanie w podarunku dokładnej kwoty jakiej potrzebujemy, znalezienie pracy w wyniku zbiegu okoliczności.
Cud nie jest jednak wynikiem zbiegu okoliczności. Jest to wydarzenie synchroniczne, które następuje niezależnie od naszych wysiłków, włożonej energii czy wydanych pieniędzy, a jednocześnie przynosi nam to czego akurat potrzebujemy. Jest w tym posmak magii, łutu szczęścia, uśmiechu losu.
Na przykład młody chłopak po studiach, chciał pisać książkę, nie miał doświadczenia literackiego, ograniczone finanse. Postanowił pójść na 10- tygodniowy kurs jogi, żeby klarowniej myśleć. Po tygodniu przyszła mu do głowy myśl – Odpuść sobie myślenie, oddaj wszystkie zmartwienia Bogu, pojawi się rozwiązanie.
Poczuł się jakby kamień mu spadł z serca. A następnego dnia stał się cud. Po kursie zagadał do niego inny uczestnik kursu. Okazało się, że on i jego żona są pisarzami. Mają wolny pokój do pracy i wolny pokój do spania w swoim domu. Chętnie pozwolą mu zamieszkać i pomogą w pisaniu książki. A dodatkowo mają jeszcze znajomości w wydawnictwach!
Duchowa strona manifestacji cudów
Ludzie jak myślą o cudach, to przeważnie myślą w kategoriach materialnych – żeby zdobyć np. samochód, dom, dobrze płatną pracę, klientów. Myślą w sposób praktyczny, przyziemny, chcą coś mieć i zastanawiają się jak szybko to się pojawi.
Ale manifestacja to nie jest narzędzie ani technika. Istnieje jej głębszy, duchowy aspekt. W trakcie manifestacji współpracujemy z siłami o wielkiej mocy, siłami tworzącymi świat, siłami które tworzą góry, morza, oceany. To są energie twórcze, nadające kształt, formę, byt. To nie jest zdobywanie, to jest kreowanie nowej rzeczywistości.
Pełne mocy siły twórcze we Wszechświecie
Manifestacja jest praktyką duchową, nauką harmonijnego kształtowania świata, która jednocześnie pomaga nam dostroić się do najgłębszych energii twórczych. Mamy do czynienia z siłami które powodują, że z maleńkiego kiełka wyrasta wielki dąb, ale te same siły tworzą nowe światy, gwiazdy i galaktyki.
Różnice w pracy z siłami twórczymi
Mniej skomplikowane metody, takie jak afirmacje, wizualizacja i pozytywne myślenie odwołują się do programowania podświadomości. Natomiast w kontakcie z siłami twórczymi mamy do czynienia z potężnymi mocami na zewnątrz. My tych sił nie programujemy, my je szanujemy, doceniamy, współpracujemy z nimi. Nimi nie da się rządzić, można z nimi zaprzyjaźnić się.
Podsumowując, manifestacja dotyczy bycia, a nie zdobywania. W procesie manifestacji dostrajamy się do Wszechświata i nasze pierwotne cele mogą ewoluować, bo my stajemy się innymi ludźmi.
Kim jestem?
Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.
Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.
Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.
Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.
You must be logged in to post a comment.