Tworzenie cudów

Tworzenie cudów, czyli jak stworzyć cud w 7 krokach? – Stuart Wilde

W nowoczesnym świecie nie jesteśmy uczeni jak stworzyć cud. Wręcz przeciwnie – jesteśmy uczeni że cudów nie ma, istnieje tylko to co jest logicznie wytłumaczalne. Sięgnęłam do małej książeczki „Miracles” („Cuda”), autor Stuart Wilde, książeczka wydana w 1983 roku.

Jak stworzyć cud w 7 krokach - _Miracles_ Stuart Wilde
Jak stworzyć cud w 7 krokach – _Miracles_ Stuart Wilde

Tworzenie cudów – 7 kroków

Krok pierwszy – Uniwersalne Prawo, Uniwersalny Umysł

Trzeba uwierzyć, że w człowieku i w całym świecie istnieje nieskończona moc, Stuart Wilde nazywa ją Uniwersalnym Prawem lub Uniwersalnym Umysłem. Ta moc ma nieograniczone możliwości, jest wieczna, zawsze była i będzie. Ona nie ocenia co jest właściwe albo możliwe, to czysta energia która akceptuje Twoje myśli i emocje, odbija je jak lustro w postaci wydarzeń w Twoim życiu. Można się z tą siłą połączyć, zrozumieć ją, nauczyć się z nią współpracować.
Oswój tę naturalną moc, zaproś ją do współpracy. Poproś ją o cuda. Ona nie będzie Cię oceniać, dla niej nie ma nic niemożliwego albo niestosownego. Moc dopasuje się do Twoich pragnień.

Krok drugi – Twoja misja życiowa.
Twoja dusza wcieliła się w ludzkie ciało aby uczyć się i wzrastać, aby być coraz lepszą ekspresją nieskończonej mocy – Uniwersalnego Prawa. Masz jakiś cel, misję życiową. W każdym momencie życia jesteś na którymś etapie wykonywania tej misji. Ona może być ukryta, schowana gdzieś głęboko w Twoim wnętrzu.

Twoim celem może być na przykład nauczyć się kochać siebie i brać za siebie odpowiedzialność. Jak to realizujesz w życiu? Uczysz się znajdować swoje słabe strony, tendencje które Cię dołują, nie wspierają w rozwoju. Zostawiasz je za sobą, mówisz sobie „Nie chcę już taki/ taka być.”
Twój umysł nie rozumie misji życiowej, więc będzie wszystko przekładać na logikę. Nie daj się. Logika to ta część, która uniemożliwia tworzenie cudów. Wychodź poza logikę. Jeżeli masz ukryte marzenia, zgodne z Twoją misją życiową, one będą możliwe do zrealizowania, nawet gdy to wymaga wyjścia poza ramy normalnej rzeczywistości.

Tworzenie cudów – 5 kroków

Krok trzeci – Jakie są Twoje przekonania?
I tu jest pies pogrzebany. Masz wpisane w swoje życie ograniczenia, np. że możesz skoczyć na taką wysokość i nie wyżej, że możesz biegać z taką prędkością a nie większą, albo że możesz dostać tyle i tyle podwyżki a nie więcej.
Wyobraź sobie, że jest na świecie inny wymiar, inna rzeczywistość. Tam nie istnieją ograniczenia. To jest wejście w nieznane, aczkolwiek są ludzie na Ziemi którzy regularnie korzystają z tego obszaru. Żeby być poza ograniczeniami musisz wejść w wyższe energie, w wyższe wibracje.
Jak to robić? Używaj więcej niż 5 podstawowych zmysłów. Ćwicz intuicję. Wczuwaj się w sytuacje, jak je czujesz, czy czujesz np. swobodny przepływ albo blokadę? Zadawaj pytanie i wczuwaj się w odpowiedzi.
Wracając do przekonań, masz już opanowane przekonania że coś jest niemożliwe. Żeby coś było możliwe, żeby Twój przyszły cud urealnić, musisz w niego całkowicie uwierzyć na poziomie emocjonalnym. Musisz zbudować w sobie uczucie, że to już jest, już się zdarzyło. Na przykład chcesz być bogaty – czuj się jak bogaty człowiek, wchodź do drogich sklepów, wypij kawę w najlepszym hotelu w mieście, rób wszystko żeby to uczucie bogactwa pielęgnować w sobie i powiększać.

Tworzenie cudów – 4 kroki

Krok czwarty – Plan działania.
Spisz na kartce swoje cuda, niech to nie będzie na logikę, to mają być prawdziwe cuda, z dużą dozą nieprawdopodobieństwa. Nie ograniczaj się, niech te cuda będą naprawdę dalekosiężne. Spisz je tak jakby wszystko miało się spełnić, a Ty tylko tworzysz zamówienie na cuda.
1) Czytaj swoje cuda trzy razy dziennie – rano, wieczorem i w ciągu dnia.
2) Pomedytuj nad swoimi cudami od czasu. Wiedz, że wszechświat otrzymał Twoje zamówienie i spełni je.
3) Nie opowiadaj nikomu o swoich cudach zanim się spełnią. Myśli i przekonania innych ludzi mogą namieszać energetycznie.
4) Zachowuj się tak jakby Twoje cuda już były spełnione, myśl i czuj w ten sposób jakbyś już je otrzymał/ otrzymała.
5) Nie ograniczaj się jeśli chodzi o sposób spełnienia marzeń. Wszechświat daje dary w różny sposób, to może być inaczej niż myślisz.
6) Bądź pogodny/ pogodna w tym procesie, uśmiechaj się często, ciesz się że Twoje cuda już są w drodze.

Krok piąty – Zrozumienie energii.
Przede wszystkim nie trać czasu na myślenie kiedy i jak przyjdzie cud. Oddałeś/ oddałaś sprawy w ręce sił wyższych. Jedyne co masz robić to utrzymywać wiarę, że w jakiś sposób to się stanie, Uniwersalne Prawo nie zawiedzie Cię.

Wszystko w nas i wokół nas jest energią. Staraj się żeby Twoja energia wokół sprawy zamówionych cudów była czysta. Niech Twoje myśli będą czyste i nastawione na cel. Świat wtedy będzie Ci pomagać, pokaże Ci następne kroki na każdym kroku.
Co robić gdy przyjdą wątpliwości? Nie pozwalaj sobie na nie. Nie można z jednej strony myśleć negatywnie, a z drugiej strony oczekiwać cudów. Energia musi być spójna, jednotorowa, podszyta zaufaniem i wiarą, a nie brakiem zaufania i wątpliwościami. Wątpliwości pochodzą z umysłu, to jest Twój umysł, masz na niego wpływ.

Krok szósty i siódmy

Krok szósty – Zrozumienie czasu.
W Prawie Uniwersalnym nie ma czasu, rzeczy zawsze są w stadium ewolucji, ciągłego rozwijania się. Prawo Uniwersalne oczywiście może coś dostarczyć od razu, ale gdy Twoja energia nie jest jeszcze spójna, to masz wrażenie że realizacja Twoich cudów musi zająć pewną ilość czasu. Bądź cierpliwy/ cierpliwa, naucz się cierpliwości, ale jednocześnie staraj się cały czas iść do przodu, w kierunku Twoich celów.
Prawo Uniwersalne działa czasem w ciekawe sposoby. Dzieją się takie rzeczy, jakby kolejno składały się elementy układanki. Może być również tak, że otrzymasz inny cel niż zamówiony. Bierz go. To co myślisz że chcesz mieć może się różnić od Twoich prawdziwych potrzeb.
W czasie kiedy cierpliwie czekasz, otwieraj się na znaki, a także otwieraj się na emocje i uczucia podczas podejmowania decyzji. Kiedy nie ma znaków to nie rób nic, odpuść sobie i czekaj dalej. Jeśli jakaś decyzja wymaga za dużo myślenia i omawiania, to pewnie jest błąd, szukaj czegoś prostszego. Możesz zacząć od małych cudów, skromnych zamówień. Osiągnięty sukces doda Ci mocy. Myśl o tych cudach które już się spełniły, doceniaj je.

Krok siódmy – Zrozumienie swojej osobistej mocy.
Twój umysł w naturalny sposób będzie umiał zaprzeczać możliwości cudów, będzie mówił, że nic Ci się nie uda. Aby osiągnąć sukces, musisz pracować na co dzień z wątpliwościami umysłu. Przypominaj sobie, że nie jesteś swoim umysłem, jesteś czymś więcej. Nie dopuszczaj do siebie żadnych energii przeciwnych do Twoich celów.
Dodatkowo do poprzednich kroków, możesz stworzyć swoje prywatne afirmacje. Stuart Wilde radził żeby ich napisać dziewięć, 3 do przeczytania rano, 3 na środek dnia i 3 na wieczór. Nie daję przykładów afirmacji, bo najlepsze będą pisane własnymi słowami, takie najlepiej przemówią do podświadomości.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.