Traktowanie męża jak dziecko – czyli mąż i jak go traktować

Kobiety mają bardzo rozwinięty instynkt macierzyński. Może się zdarzyć, że tak głęboko wejdą w rolę matki, że mąż stanie się ich dzieckiem. Czasem to się dzieje bezwiednie, np. kroją kotleta na kawałki dla małego dziecka i odruchowo robią to samo dla męża.

Taka żona potrzebuje żeby odpowiednio wcześnie, na początku związku, mąż jej delikatnie powiedział – Słuchaj, doceniam to, że jesteś wspaniałą matką dla naszych dzieci. Ale ja nie potrzebuję Ciebie jako matki. Potrzebuję Ciebie jako żony, partnerki.

Kobieta kiedy jest matką, jest matką dla swoich dzieci. Chyba nie chce żeby mąż do niej mówił – Matka, co dzisiaj jest na obiad? Matka, uprałaś moje koszule?

Mąż – czyli jak go traktować

1. Nie myl ról w chwilach jego słabości.
Kiedy mężczyzna zwierza się partnerce, ma jakiś problem, jest chwilowo zdołowany, ona musi pamiętać w jakiej jest roli dla niego. Nie może zachowywać się jak jego matka. Nie może go karać, pouczać, strofować, uspokajać jak matka. Musi pamiętać że są nadal partnerami, a on tylko chwilowo jest w kłopotach, w gorszej formie. Później będzie z powrotem silny i
męski.
Jeśli kobieta tego nie rozumie i zrobi inaczej, mężczyzna może w przyszłości nie mieć do niej zaufania, wstrzymywać się przed zwierzaniem się i pytaniem jej o radę. Będzie niektóre informacje zatrzymywał dla siebie, mówił innym osobom, a nie żonie. To przechodzi w dystans w małżeństwie, tworzą się tematy tabu.

mąż i jak go traktować

2. Kochasz go? Tak. Ale daj mu się wykazać w obowiązkach domowych. Kobieta tak mocno kocha swojego męża, że chciałaby sprzątnąć pyłek pod jego stopami.

Kobieta tak mocno kocha swojego męża, że chce dla niego zrobić wszystko, tak żeby jemu już nic nie zostało do roboty. Ona ugotuje posiłki, ona zrobi zakupy, ona sprzątnie mieszkanie, ona zajmie się dziećmi, psem i kotem. A on żeby tylko był, niech sobie wypoczywa na kanapie z butelką piwa w ręku.
Daj mężowi wykazać się w sprawach domowych. Zróbcie uczciwy dla każdego podział obowiązków. Pokaż mu że potrzebujesz pomocy, powiedz mu wyraźnie jakiej konkretnie pomocy oczekujesz. Nie czekaj aż skumuluje się Twoje zmęczenie i przepracowanie i wybuchniesz w jego obecności pretensjami.

mąż i jak go traktować

Mąż – czyli jak go traktować

3. Pamiętaj, że liczy się kiedy.
O czymkolwiek rozmawiasz z mężem, czy to są finanse, wychowywanie dzieci, wyjazd na wakacje, nie ważne o czym, ważne jest kiedy przeprowadzasz taką rozmowę. Przykładowo, mąż wraca z pracy bardzo zmęczony. Żona była przez cały dzień w domu z małym dzieckiem i jest bardzo spragniona rozmowy z kimś dorosłym. Ale powinna wziąć pod uwagę, że mąż być może nie miał zbyt dobrego dnia w pracy. I to nie jest czas żeby poruszać sprawy opłat za mieszkanie, kłopotów zdrowotnych, jak teściowa zdenerwowała ją przez telefon.
To jest czas żeby być cicho. Milion myśli mogło Ci chodzić po głowie zanim on wrócił do domu. Pamiętaj jednak, że on też miał mnóstwo własnych myśli w pracy. On jest prawdopodobnie zmęczony, jest prawdopodobnie głodny, musi uspokoić się, otrząsnąć się w domu po wydarzeniach z całego dnia. Daj mu na to wszystko czas. To nie znaczy, że z nim wcale nie porozmawiasz o ważnych sprawach. To znaczy, że porozmawiasz z nim o tym we właściwym czasie.

mąż i jak go traktować

4. Bądź dla niego boginią, nie matką.
Jeżeli mężczyzna widzi w żonie matkę, to nie będzie z nią sypiał, bo to by przecież stanowiło kazirodztwo.

Nie bądź matką, stań się dla niego boginią. Ubieraj się ładnie też w domu, możesz sobie pozwolić na makijaż i perfumy, one nie muszą być tylko na wyjścia. Kupuj piękną bieliznę, szczególnie na intymne chwile z partnerem. Eksperymentuj w seksie, na internecie jest mnóstwo materiałów na ten temat, np. artykuły w stylu – 20 sposobów jak rozgrzać faceta do czerwoności. Odwiedź seks shop, kup sobie tam np. gorset i pończochy. Nie bój się oglądać filmów „dla dorosłych”. Twój facet na pewno je ogląda po cichu.

mąż i jak go traktować

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.