Flirtologia – Jak zachować się na imprezie ?

Flirtologia, czyli jak zachować się na imprezie ? Zagadywanie obcych ludzi, flirtowanie, docelowo powinno stać się samą przyjemnością, pracujemy nad tym żeby pozbyć się napięć. Jean Smith, specjalistka od flirtowania, daje kilka pomysłów co robić na imprezach.

Prawidłowe myślenie

Nasz sposób myślenia wpływa na nasze zachowanie, a tym samym na rezultaty. Myśli powinny nam pomagać, a nie przeszkadzać. Każdą sytuację można postrzegać na wiele sposobów. Ćwicz przerabianie negatywnego myślenie na budujące, zmieniaj swoje schematy myślowe na wspierające.

Zamiast „Nikogo nie poznam na tej imprezie.” powiedz sobie „Na pewno znajdzie się ktoś interesujący.” Zamiast „Nie potrafię rozmawiać z ludźmi.” – „Większość ludzi jest przyjaźnie nastawiona, podejdę do kilku osób, zagadam i sprawdzę to.”

Ustalenie celów

Przed pójściem na imprezę ustal sobie zadania, na przykład – Podejdę do trzech rożnych osób i porozmawiam z nimi. Podejdę do dwóch grup ludzi i włączę się w ich rozmowę.

Po co to się robi? Ustalenie celów, zadań to sposób, że przestajesz się skupiać na sobie, a skupiasz się na celu. Eliminujesz czynnik osobisty, czyli twoje wewnętrzne wymówki, schematy myślenia, lęki itp. Jeżeli wykonasz założone przez siebie zadania, będziesz miała poczucie sukcesu, coś przećwiczyłaś i wyszło. Stałaś się lepsza niż wcześniej w sztuce flirtowania.

Jak zachować się na imprezie – Przyjdź wcześniej

To dobra wskazówka. Jak przychodzisz wcześniej, jest mniej ludzi. Łatwiej ci będzie porozmawiać w mniejszym gronie. Łatwiej jest wejść do Sali gdzie jest kilka nieznajomych osób niż tam gdzie jest kilkadziesiąt. A jak będą przychodzić nowi, ty już rozluźniona po pierwszych kontaktach, możesz ich witać z uśmiechem i zapraszać do rozmowy.

Wejście

Jesteś przygotowana. Myśli uporządkowane, pozytywne schematy myślowe, ustalone zadania na imprezę. Jak masz wejść do sali? Nie możesz wejść ze spuszczoną głową i szukać bezpiecznego miejsca, na przykład tam gdzie siedzi znajoma osoba.

Z podniesioną głową rozejrzyj się, przyjrzyj się obecnym. Jeśli ktoś z tobą nawiąże kontakt wzrokowy – uśmiechnij się do niego. Rozglądaj się w poszukiwaniu interesującego rozmówcy.

Otwarta postawa ciała

Na czym polega otwarta postawa ciała? Wzrok masz podniesiony, wzrasta zasięg wzroku. Głowa wysoko uniesiona. Ramiona masz rozluźnione. Nie splatasz rąk. Nie używasz telefonu komórkowego jako rekwizytu do oddzielania się od ludzi.

Zwracaj uwagę na twoją pozycję na sali gdzie jest impreza. Nie siadaj, bo wtedy ograniczasz ilość rozmówców. Staraj się być w środku sali, albo w miejscu gdzie coś ciekawego się dzieje, żeby skupiać na sobie uwagę. Bądź w środku wydarzeń.

Zmieniaj pozycję, krąż, podchodź od grupy do grupy. Jak stoisz na środku, dajesz sygnał że jesteś otwarta na rozmowę, ludzie mogą do ciebie podejść. Jeśli chowasz się w kącie albo przy ścianie, podświadomie chowasz się przed ludźmi, więcej odwagi wymaga przedarcie się do ciebie.

Flirtologia – Jak zachować się na imprezie
Flirtologia – Jak zachować się na imprezie

Najtrudniej jest zacząć

Ludzie często mówią, że najtrudniej jest im zacząć. Podejść do obcej osoby i zagadać. Jak rozmowa zacznie się już toczyć, przestają się stresować. Dlaczego tak trudno jest zacząć, co w tym strasznego?

Wracamy tu do sprawy wewnętrznych lęków i schematów myślowych. Boję się, że ktoś mnie uzna za świra. Boję się, że ktoś mnie uzna za idiotkę. Tak sobie mówimy w środku, to przykład. A czy ty uznałabyś kogoś za wariata i idiotę jeśli cię zagadnie na imprezie? Raczej nie. To dlaczego sobie prorokujesz takie efekty?

Czy ja mu się podobam? Czy ja się jej podobam?

Skąd masz wiedzieć czy druga osoba przeciwnej płci rozmawia z tobą towarzysko, w przyjacielski sposób, lub czy jest tobą zainteresowana?

Po prostu słuchaj, obserwuj i reaguj. Rozmowa jest jak płynąca woda, Jesteś tu i teraz. Ktoś coś mówi, ty reagujesz, potem on/ona reaguje i tak się rozmowa toczy, naturalnie.

Jean Smith, autorka książki proponuje coś co w antropologii nazywa się obserwacją uczestniczącą. Angażujesz się w sytuację, ale nie do końca, zostawiasz pewien dystans, by móc obserwować siebie i rozmówcę. Wtedy widzisz sytuację wyraźniej, masz wgląd w to co się dzieje.

Inny pomysł to przenieś uwagę całkowicie na drugą osobę. Czy ta osoba zarumieniła się, uśmiechnęła, ucieszyła po twojej wypowiedzi. Jak kierujesz uwagę całkowicie z siebie na kogoś, wtedy możesz zaobserwować jakie robisz wrażenie. I też jak się skupiasz na rozmówcy, czujesz się mniej niezręcznie, bo nie wchodzisz w swoje negatywne emocje.

Jak zachować się na imprezie – Sygnały wysyłane w czasie flirtu

Po pierwsze kompatybilne poczucie humoru. W czasie pierwszych spotkań ludzie starają się być zabawni, powiedzieć coś śmiesznego. To ważne, że nie musisz komuś wyjaśniać swoich żartów, że reaguje na nie naturalnie, śmieje się. Londyńczycy uważają że podobają się kobiecie, jeśli ona śmieje się z ich głupich żartów.

Sygnały ciała. Pozytywne znaki to jeśli rozmówca ma rozluźnione ramiona i twarz jest skierowana w twoją stronę. Co ciekawe, stopień zaangażowania podobno można sprawdzić po stopach. Jeśli są tak ustawione jakby szykowały się do odejścia, to prawdopodobnie tak jest. Jeśli dodatkowo rozgląda się po sali, raczej zmień rozmówcę.

Dotyk i bliskość. Jeśli ktoś jest zainteresowany, podświadomie przysuwa się bliżej, chce być bliżej ciebie. Jest blisko, więc jest możliwość dotyku, z tym że z tym trzeba uważać, bo ludzie mają różne pojęcia strefy komfortu. Akceptowane społecznie na początku znajomości jest dotykanie do ramienia, do pleców, ewentualnie dłoni. Dotyk wytwarza oksytocynę, hormon szczęścia.

Poświęcanie uwagi. Jeśli komuś się podobasz, chce o tobie dowiedzieć się jak najwięcej. Uważnie cię słucha, zadaje pytania, słucha odpowiedzi. To co ty mówisz wyraźnie go interesuje, reaguje z entuzjazmem na twoje wypowiedzi.

Flirtologia, czyli jak zachować się na imprezie ? – Podsumowanie

Te rady nie są czymś nowym, podobne rzeczy pewnie nieraz słyszeliście. Ale warto zastosować, poćwiczyć przy następnej okazji i wyciągnąć wnioski. To są rady nie tylko dla osób poszukujących partnera, mogą wykorzystać takie sposoby osoby samotne, szukające przyjaciół.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.