Szukanie Miłości w Dzisiejszych Czasach

W dzisiejszych czasach szukanie miłości może być trudne, ale nie niemożliwe. Może zajmijmy się tym krok po kroku. W tym artykule korzystam z książki terapeutki związków Logan Ury „Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek”.

Szukanie miłości… w krainie wielu możliwości

Szukanie partnerów na Internecie, w sieci, zaczęło się dość niedawno, bo w 1994 roku powstał pierwszy portal randkowy Kiss.com. Minęło 30 lat i obecnie szukanie drugiej połowy dzieje się często na komputerze, już nie ogranicza się do niewielkiego grona osób – w sąsiedztwie, na ulicy, wśród znajomych czy na imprezach.

Siedzimy w domu na komputerze i teoretycznie mamy do wyboru setki potencjalnych partnerów. Czy to nam pomogło skutecznie znajdować? Raczej nie. Nieograniczony wybór jest błogosławieństwem i przekleństwem zarazem. Zbyt wiele opcji sprawia, że ludzie wątpią w swoje wybory, nie mają pewności czy podejmują słuszne decyzje, dalej czują się nieszczęśliwi.

To tak zwany paradoks wyboru. Bo przecież wybieramy partnera na życie, a nie rodzaj hamburgera w McDonaldzie, albo smak lodów. Ten wybór ma zaważyć na całe nasze życie.

Social media – czujemy się jeszcze gorzej

Przez social media czujemy się jeszcze gorzej. Patrzymy na Facebooka, Instagram. Wydaje się że każdy kogoś ma, bo pokazuje się z partnerem na wakacjach, pokazuje swoje dzieci, wysyła partnerowi życzenia i serduszka na urodziny. Związek stał się elementem wizerunku. Jak tego idealnego wizerunku nie masz, wpadasz w rozpacz.

Szukanie Miłości w Dzisiejszych Czasach
Szukanie Miłości w Dzisiejszych Czasach

Brak nam wzorców

Szukamy miłości idealnej, idealnego partnera/partnerki, chcemy stworzyć idealny związek, urodzić idealne dzieci i mieć idealne życie.

Ale czy mamy wzorce idealnego związku z naszego dzieciństwa? Czy u naszych rodziców była w domu sama czysta miłość i zero kłótni? Raczej nie. Badania wykazują, że we współczesnych czasach jest coraz więcej rozwodów. Ludzie nie chcą tkwić w związku tylko dlatego, że wzięli ślub, jak nie odczuwają satysfakcji, rozstają się.

Więc większe jest prawdopodobieństwo że osoba szukająca miłości pochodzi od rodziców którzy się rozwiedli, albo że z innych powodów nie miała dobrych wzorców w domu. A łatwiej jest nam uwierzyć i odtworzyć coś jak widzimy na własne oczy, znamy to z doświadczenia, niż z teorii albo np. z filmów.

Wiele osób nie wie: jak wygląda codzienność w trwałym związku, jak w silnym związku rozwiązuje się konflikty, jak podejmować wspólnie decyzje z małżonkiem, co robić żeby spędzić życie z jedną osobą.

A w tym wszystkim czujemy presję

Presja może być różnego rodzaju. Pytania na rodzinnych obiadach kiedy znajdziesz sobie partnera. Obserwowanie koleżanek które mają mężów i dzieci. Tykanie biologicznego zegara u kobiet na progu menopauzy. Samotność, poczucie samotności – nie ma z kim pogadać i do kogo się przytulić.

Wszystko przypomina, że najważniejszą rzeczą w życiu jest posiadanie partnera/partnerki. A Ty powoli tracisz nadzieję, że to jest w ogóle dla Ciebie możliwe. Nie martw się, w następnych odcinkach do tego artykułu przedstawię pomysły autorki książki.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.