Odmienne stany świadomości – szaleństwo czy głos intuicji?

Odmienne stany świadomości – szaleństwo czy głos intuicji? Jeśli chcesz znasz odpowiedź to zachęcam do przeczytania tego wpisu.

Brak akceptacji doświadczeń mistycznych w naszej kulturze

W jednym z poprzednich filmów na YouTubie na temat Matrycy Energetycznej opowiadałam jakie Richard Bartlett, twórca Matrycy, miał mistyczne doświadczenia w dzieciństwie i dorosłym życiu. Co przyczyniło się potem do powstania systemu Matrycy Energetycznej.

W naszej, zachodniej kulturze doświadczenia mistyczne nie są powszechnie akceptowane, nie należą do mainstreamu. O takich rzeczach się nie mówi publicznie. Dlaczego? Żeby nie zostać posądzonym o urojenia, chorobę psychiczną. Ktoś kto ma wizje albo słyszy głosy, widzi anioły i przewodników duchowych, natychmiast byłby skierowany do psychiatry. W naszej kulturze wypada mówić tylko o zjawiskach naukowo potwierdzonych, sprawdzalnych, nie ma miejsca na mistykę i duchowość.

Odmienne stany świadomości – na Zachodzie a gdzie indziej

Na Zachodzie zwyczajowe podejście do odmiennych stanów świadomości to ograniczyć je i zlikwidować. Podać odpowiednie leki pacjentowi, żeby usunąć urojenia i przywrócić go do normalnej rzeczywistości. Więc stany odmiennej świadomości – wizje, głosy, mistyczne odczucia, są uważane za chore i wymagające terapii. Są uważane za zagrożenie dla zdrowia psychicznego, a także dla osób bliskich „osobie chorej”.

Oczywiście, chciałabym tu odgraniczyć przeżycia natury mistycznej od prawdziwych chorób psychiatrycznych, które należy leczyć. Chodzi mi jedynie o doświadczenia związane z głęboką medytacją i rozwojem duchowym.

A teraz spójrzmy jakie jest podejście do stanów zmienionej świadomości np. w kulturze szamańskiej i jej tradycjach. Obecnie np. w Stanach Zjednoczonych jest modne jeżdżenie do Meksyku na seanse z ayahuascą. Nie popieram tego, bo to jednak narkotyk i może uzależniać.

Halucynogenne seanse szamańskie

W tradycji szamańskiej normalne i akceptowalne jest zażywanie substancji zmieniających stan świadomości. Nie jest to uważane jako zjawisko chore, wręcz przeciwnie, substancje wspomagające mistyczne stany uważa się za produkty święte, otrzymane w darze od natury.

Szamani i ich podopieczni zażywają halucynogenne grzyby po to żeby zobaczyć „prawdziwą rzeczywistość”, ukrytą pod spodem, i w rezultacie żeby odmienić swoje życie. W ich środowisku spotkanie w czasie seansu z aniołem albo przewodnikiem duchowym i odbycie z nim rozmowy w myślach nie jest chorobą psychiczną, ale stanem wskazanych, dowodzącym że nastąpiła oczekiwana zmiana postrzegania rzeczywistości.

Odmienne stany świadomości – szaleństwo czy głos intuicji
Odmienne stany świadomości – szaleństwo czy głos intuicji

Szaleństwo czy głos intuicji?

Granica pomiędzy tym czy coś jest szaleństwem i urojeniem wymagającym leczenia, albo czy jest głosem intuicji, wyrazem wewnętrznej mądrości, jest bardzo cienka i nie jest naukowo wymierzalna. Głos intuicji jest ważny, nasze ciało, nasze wnętrze może nam powiedzieć o nas najwięcej, zna prawdę o nas. Jest w stanie pomóc lepiej niż najlepszy przyjaciel lub lekarz.

Nasza kultura nie dopuszcza zjawisk mistycznych, jednak mamy wybór co o tym sądzić. Richard Bartlett w książce „Matryca Energetyczna” napisał zabawną anegdotę. Co by się stało, gdyby z Izraelitami podróżował psychiatra, kiedy Mojżesz usłyszał głos Boga z gorejącego krzewu? Żydowski psychiatra uznałby opowieści Mojżesza za urojenia i przypisałby mu obowiązujący w starożytności lek na słyszenie głosów, na przykład trujący korzeń jakiejś rośliny albo cokolwiek wtedy było dostępne. Izraelici nie doszliby do krainy mlekiem i miodem płynącej.

Matryca Energetyczna nie musi być mistyczna – zmiana postrzegania jest magiczna

Sesja Matrycy Energetycznej nie musi powodować odmiennych stanów świadomości. Magia zachodzi już wtedy kiedy po sesji trochę się zmieni sposób postrzegania i odczuwania rzeczywistości. Życie stanie się łatwiejsze, prostsze kiedy zrozumiesz że wiele rzeczy które robiłeś do tej pory to były powielane te same wzorce. Matryca Energetyczna uświadamia, że wzorce można usunąć lub transformować. A wtedy mamy dostęp do pola wszelkich możliwości. Dlatego Matryca jest nazywana Fizyką Cudów.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.