Ile kart ma tarot

Ile kart ma Tarot – Historia kart Tarota.

Pochodzenie kart Tarota jest nieznane, są teorie że karty Tarota przybyły z Egiptu, Chin, Korei, Afryki Północnej. Najwcześniejsze wzmianki o Tarocie pochodzą z XV wieku. W Europie pierwsze talie były w języku włoskim i francuskim. Jedna z najstarszych talii Tarota to karty Visconti-Sforza powstałe we Włoszech w Mediolanie. Inne stare karty używane do dziś to Tarot Marsylski z Marsylii we Francji. Ale ile kart ma tarot ?

Podejście do klienta.

Wróżka przede wszystkim musi uważać żeby nie nastraszyć klienta. Trzeba pamiętać że ludzie traktują to co słyszą bardzo poważnie, nawet jeśli udają że nie wierzą w karty. Jeżeli wróżka widzi zestaw negatywnych kart, jej interpretacja musi być stonowana, choćby klient prosił o „powiedzenie całej prawdy”. Wróżka przekazuje gorsze wiadomości w sposób dyplomatyczny, z taktem. Przecież nie zależy jej na tym żeby klient wyszedł po sesji zdołowany. Zadaniem wróżki jest pomóc, doradzić klientowi, przedstawić realistyczną wróżbę w odpowiedzialny sposób.

Ciekawostka

Jeżeli karta wypada z talii podczas tasowania, sytuacja którą przedstawia jest istotna.

Ile kart ma tarot– Z czego się składa?

Ile kart ma tarot ? Wszystkich kart Tarota jest 78 sztuk. Tarot składa się z dwóch części – Wielkie Arkana i Małe Arkana. Słowo „Arcana” oznacza coś sekretnego, ukrytego, kojarzy się z tajemną wiedzą. Wielkie Arkana to 22 karty, numerowane od 0 do 21, numeracja jest rzymskimi cyframi. Małe Arkana to cztery zestawy po 14 kart, w tym karty numerowane od Asa do Dziesiątki, oraz po cztery karty dworskie – Giermek, Książę, Królowa i Król.

Tarot – Wielkie Arkana

Wielkie Arkana mają symbolikę średniowieczną, np. Cesarz lub Najwyższy Kapłan, więc w czasie sesji trzeba je modernizować, przystosowywać do czasów współczesnych. Wielkie Arkana pokazują największe zmiany w życiu klienta, punkty zwrotne, sprawy na które trzeba zwrócić największą uwagę w czytaniu kart Tarota.

Ile kart ma tarot - Wielkie arkana
Ile kart ma tarot – Wielkie arkana

Ile kart ma tarot– Małe Arkana

Małe Arkana mówią o sprawach bardziej szczegółowych. Kielichy – ich tematyka to uczucia, emocje, emocjonalne reakcje na sytuacje. Nie tylko chodzi o sprawy sercowe, może być np. jak klient będzie się czuł w pracy, w domu, w nowej sytuacji. W Kielichach są zawarte takie rzeczy jak świętowanie sukcesu, depresyjne myśli, wydarzenia które spowodują emocjonalną reakcję.
Kije lub Buławy – zajmują się sprawami codziennymi, materialnymi, przyziemnymi, przynoszącymi zadowolenie lub problematycznymi. Włączają się w to między innymi: negocjacje, staranie się o pracę, wypełnianie obowiązków i zadań, przeprowadzki, podróże, praca, prowadzenie domu, komunikacja z ludźmi, poszukiwanie czegoś nowego.
Monety albo Pentakle – to karty praktyczne, głównie zajmują się środkami finansowymi klienta i jego stanem posiadania. Ten zestaw mówi o pieniądzach, towarach, nieruchomościach, wyposażeniu, biznesie, karierze zawodowej, sukcesach i porażkach, statusie materialnym.
Miecze – podpowiadają, że potrzebne jest działanie żeby coś naprawić, coś musi zostać zrobione. To może dotyczyć spraw zdrowotnych, finansowych, małżeńskich, rodzinnych, może być jakaś kłótnia, dysonans, ból, zmiana w związku partnerskim. Bywa że nawet trzeba się z czymś pogodzić i zaakceptować porażkę, wyjść z jakiejś sytuacji i zacząć coś nowego.

Ile kart ma tarot - Małe arkana
Ile kart ma tarot – Małe arkana

Ile kart ma tarot – Kielichy – karty dworskie/ osoby

Osoby w kartach Kielichów są emocjonalne, są kierowane uczuciami. Są przyjazne, sympatyczne, dbają o potrzeby innych. Ale może być też tak, że dbają o własne interesy i zwracają uwagę tylko na własne uczucia. Osoby z zestawu Kielichów przeważnie mają talenty, np. artystyczne lub związane z intuicją, mogą pracować w branży wymagającej kreatywności. Dobrze czują się w towarzystwie, mają dobry charakter, są inteligentne, łatwo się w nich zakochać. Nadają się na przyjaciół, mniej się sprawdzają jako koledzy w pracy, szefowie albo partnerzy w biznesie, partnerzy i kochankowie. Mają huśtawki nastrojów, łatwo wpadają w złość i zdenerwowanie, mogą mieć tendencje depresyjne.

Ile kart ma tarot - Kielichy
Ile kart ma tarot – Kielichy

Ile kart ma tarot – Kije – karty dworskie/ osoby

Osoby ze znaku Kijów są entuzjastami, kochają życie i żyją jego pełnią. Mają poczucie humoru, są inteligentne, ciężko pracują, mogą być utalentowanymi i kreatywnymi przedsiębiorcami, aczkolwiek bywa że brakuje im twardości w biznesie. Dobrze jeśli współpracują z osobami ambitnymi, które mają ściśle wyznaczone cele, bo mają taką różnorodność zainteresowań, że same mogą zboczyć ze ścieżki.
W związkach osoby z zestawu Kijów starają się być wierne i wspierające, ale gdy zaczyna się dziać naprawdę źle, mogą przerwać wysiłki i wyprowadzić się, samotnie lub do kogoś innego. Mają dużo do zaoferowania, jeśli trafią na dobrego partnera w związku lub w firmie, natomiast nie można ich do niczego nakłonić albo zmusić.
Kije pracują w branżach związanych z komunikacją z ludźmi – lubią mówienie, uczenie, sprzedaż, podróże. Są czarujące, otwarte na ludzi, potrafią przekonywać. Lubią towarzystwo – lubią być z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi, kolegami z pracy, zwierzętami. Mogą być albo ekstremalnie uczciwi, albo przeciwnie – kłamcami i oszustami nie do wykrycia. Miewają humory, bywają sarkastyczne i złośliwe.

Ile kart ma tarot – Monety – karty dworskie/ osoby

Osoby w znaku Monet są praktyczne, rozsądne, można na nich polegać. Kończą to co zaczęły, przywiązują się do miejsc pracy i do ludzi. To osoby które wiele lat zostają w jednej firmie, więc często dorabiają się wysokiego stanowiska, mogą też być niezłymi biznesmenami, aczkolwiek mają mało wyobraźni. Bardzo dobrze czują się w sprawach finansowych, rozumieją dokumenty, statystyki, globalną ekonomię. Mogą stać się ludźmi bogatymi, albo zajmować się pieniędzmi innych osób. Mogą wybrać pracę związaną z nieruchomościami, ziemią, bogactwami naturalnymi, inwestycjami.

Trudno się żyje z osobą z zestawu Monet, bo skupia się bardzo na karierze zawodowej, bywa skąpa lub za bardzo skoncentrowana na dobrach materialnych i majątku, ale poza tym to osoby stabilne i dotrzymujące słowa. Jako mężowie lub żony Monety są lubiane ze względu na wierność i zdolność zarabiania pieniędzy, choć niektórzy uważają ich za nudnych. Odejdą jeśli ktoś ich zdradzi. Nie walcz z nimi, chyba że masz dobrego prawnika.

Ile kart ma tarot - Monety
Ile kart ma tarot – Monety

Miecze – karty dworskie/ osoby

Osoby w znaku Mieczy są czarno-białe w charakterze, są dobrymi doradcami w kłopocie, są efektywni, umieją znaleźć informacje, często są mądre i wysoko wykwalifikowane. Mogą być albo chłodno myślące i zdystansowane, albo być narzucającą się gadułą. Ludzie z zestawu Mieczy są asertywni, czasami impulsywni, szybko się poruszają, generalnie przebywanie z nimi to zabawa. W relacjach uczuciowych i przyjaźni są dobrym partnerem, bo nigdy przy nich się nie nudzisz. Długo trwa u nich zdecydowanie się na miłość lub przyjaźń, ale potem biorą relacje na poważnie. Są świetnymi kolegami i doradcami, przydają się szczególnie gdy masz przeciwników. Niektóre Miecze są agresywne, tracą kontrolę nad sobą, bywają złośliwe i raniące.

Ile kart ma tarot - Miecze
Ile kart ma tarot – Miecze

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.