Dlaczego trudno znaleźć miłość?

Dlaczego Trudno jest Szczęśliwie się Zakochać ?

Dlaczego trudno znaleźć miłość? Albo dlaczego trudno kogoś poznać? Dlaczego trudno znaleźć prawdziwą miłość? Takie pytania zadają sobie ludzie samotni, single, zrozpaczeni i zdegustowani np. po kolejnej nieudanej randce z kimś z Internetu. Gdyby nie było trudno, nie byłoby portali randkowych, nie byłoby porad w książkach i na YouTubie, nie byłoby całego tego zamieszania z miłością, zdradą, odrzuceniem, rozpadem związku, samotnością.

Trudno, bo wydaje się łatwo…

No właśnie, powszechnie uważa się, że miłość przychodzi sama, naturalnie, po prostu się wydarza, spada na człowieka jak grom z jasnego nieba i już jest. Inni mówią, że miłość to reakcja chemiczna, hormonalna, nie można jej wymusić, albo jest iskrzenie albo nie ma. My nie mamy nic do tego, bo nic nie musimy robić.

Nie ma gotowego przepisu na randkowanie

Miłość wydarza się spontanicznie i naturalnie, jednak jest cała dziedzina wiedzy co można zrobić, żeby zapewnić warunki dla wydarzenia się miłości, dla zwiększenia prawdopodobieństwa że spotka się kogoś odpowiedniego.

Ta wiedza to była niegdyś praca zarobkowa dla swatek. W dzisiejszych czasach swatek nie ma, więc sięgam na potrzeby tego artykułu do książki napisanej przez terapeutkę związków Logan Ury „Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek”.

Pani Ury mówi, że nikt nie rodzi się z gotowym przepisem na to jak przeżyć randkowanie. Jest to trudny i ciężki proces, ale niestety konieczne jest przechodzenie przez niego, bo rzadko pierwsze spotkanie prowadzi do ślubu, przeważnie trzeba poznać wiele osób zanim wybierze się partnera/partnerkę na życie.

Dlaczego trudno znaleźć miłość
Dlaczego trudno znaleźć miłość

Dlaczego nie wychodzi w sprawach sercowych?

Autorka książki podaje jedną, choć złożoną odpowiedź. Nie wiedzie się nam w sprawach sercowych, bo podejmujemy złe decyzje. U podłoża złych decyzji leżą szkodliwe nawyki, złe wzorce, co w konsekwencji uniemożliwia stworzenie zdrowego związku jakiego pragniemy.

Jak sobie pomóc w miłości? – Metoda na zmiany

Na szczęście jest na to metoda w psychologii, nazywa się behawiorystka. Zupełnie racjonalna metoda, zaprzegnięta do z pozoru magicznego zjawiska miłości. Po pierwsze – przełamanie szkodliwych przekonań, przez które do tej pory nie znaleźliście partnera. Po drugie – zmiana zachowania.

Świadomość dlaczego popełniamy błędy

Żeby dokonać zmiany, najpierw szukamy co się dzieje u nas w głowie takiego że w określony sposób działamy i popełniamy pomyłki. Przykłady – uważamy że gdzieś jest ktoś lepszy dla nas, więc nie spotykamy się z gorszymi od ideału, albo – tkwimy w związku bez przyszłości, licząc na to że on lub ona się zmieni i zrobi się bajka.

Zmiana zachowania

Świadomość gdzie tkwi błąd to nie wszystko. Następny etap to zmiana szkodliwych i nie przynoszących efektów zachowań. Na przykład – dziewczyna wie, że źle się kończy znajomość ze „złymi chłopcami”, a dalej ją do nich ciągnie najbardziej. Albo chłopakowi nie sprawdziły się związki z „laleczkami z Instagrama”, a i tak szuka następnej podobnej.

Na szczęście w książce są sprawdzone modele i ćwiczenia, które przedstawię Wam w kolejnych odcinkach cyklu.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.