Czy myślenie o problemach pomaga, czy szkodzi?

Myślenie o problemach na pewno nikomu nie pomoże, przeważnie człowieka dołuje, nie daje motywacji, a co ciekawe może pogarszać nasz stan.

Człowiek jako zbiór problemów – np. w medycynie

Co się dzieje jak pacjent przychodzi do lekarza? Lekarz pyta – co Panu, Pani dolega, a pacjent wymienia listę dolegliwości medycznych, które wydają mu się istotne. Współczesna medycyna traktuje człowieka jako zbiór problemów, który należy zdiagnozować, a potem przypisać określony lek, żeby problemy znikły.

Medycyna opiera się na leczeniu chorób. Nikt nie pyta pacjenta o dobre samopoczucie, np. kiedy Pan ostatnio czuł się doskonale. Zupełnie inne podejście było w Chinach, gdzie lekarz cesarza miał za zadanie utrzymywać władcę w zdrowiu. Kiedy cesarz był zdrowy, lekarz otrzymywał comiesięczną wypłatę. Jak cesarz zachorował, wypłaty nie było, więc wtedy lekarz zabierał się za leczenie. Przez większość czasu, jego pracą było nie leczenie, ale utrzymywanie podopiecznego w zdrowiu.

Czarne scenariusze i myślenie o problemach vs. zmiana perspektywy

Co powoduje myślenie o problemach i tworzenie w głowie czarnych scenariuszy przyszłości? Na pewno nikomu nie pomoże, to wyczuwa się intuicyjnie. Myślenie o kłopotach przeważnie człowieka dołuje, nie daje motywacji, raczej przygnębia i paraliżuje. Richard Bartlett w książce „Matryca Energetyczna” pisze, że myślenie o problemach dodaje tym problemom coraz więcej siły i mocy.

Więc przestańmy rozpamiętywać nasze problemy, wyrwijmy się z tego zaklętego kręgu. Co możemy zrobić w zamian? Zmienić perspektywę myślenia. Skupiać się na możliwych rozwiązaniach danej sytuacji.

Według Matrycy Energetycznej człowiek istnieje w polu wszelkich możliwości. Rozwiązań może być nieskończenie wiele. Zmiana perspektywy z myślenia o problemie na myślenie o którejś możliwości często wystarcza by wywołać zmianę w samopoczuciu, a potem w działaniu i osiągnięciu rezultatów.

Czy myślenie o problemach pomaga, czy szkodzi
Czy myślenie o problemach pomaga, czy szkodzi

Będzie tak jak myślisz – postrzeganie wpływa na rzeczywistość

Wyobraź sobie, że w czasie odśnieżania posesji nadwyrężyłaś sobie bark. Zwierzasz się z problemu sąsiadowi w czasie pogawędki z łopatami. A sąsiad przytacza swoją historię – Oj, pani sąsiadko, miałem to samo w zeszłym roku. Leczyłem się przez pół roku i cały czas bolało. Na zakończenie dodaje – Z tego bólu to już się nigdy do końca nie wychodzi!

Twoje postrzeganie ma wpływa na rzeczywistość. Jeśli przyjmiesz perspektywę swojego sąsiada, będziesz miała dokładnie taki sam przebieg wychodzenia z bólu barku. A przecież tak nie musi być! Idąc za założeniem Matrycy Energetycznej, masz możliwość wyboru możliwości z pola wszelkich możliwości. Czy nie lepiej wybrać perspektywę – Do jutra się zagoi?

Nie nazywaj swoich problemów, nie nazywaj swojej choroby

Richard Bartlertt w pierwszej książce mówi, żeby nie nazywać swoich chorób, nie używać nazw diagnostycznych, to samo można zastosować do innych problemów, np. finansowych, albo w związkach. Posługiwanie się nazwą ma poważne konsekwencje.

Dlaczego nie nazywać choroby „po imieniu”? Przypuśćmy, że masz zespół objawów, które medycyną by nazwała chorobą X. Jeśli będziesz opowiadać sobie i innym, że masz chorobę X, łączysz się z czymś więcej niż własna choroba i własne objawy. Łączysz się w pewien sposób z np.

  • wszystkim osobami które chorowały i chorują na to
  • wszystkimi lekarzami którzy to leczą
  • badaniami naukowymi, opracowaniami na temat choroby X
  • dotychczasowo zbadanymi procentami stopnia wyleczenia, stopnia przeżycia choroby X
  • zmartwieniami osób, których bliscy chorowali i choruję na X itd.

Nie nazywając choroby, zostajesz wyłącznie przy własnej historii. Masz takie a takie objawy, jesteś indywidualną osobą, możesz chorować i leczyć się inaczej niż cała reszta ludzi. Jesteś w obliczu swoich dolegliwości, nie musisz walczyć z całym systemem, polem morficznych choroby X. O polach morficznych będzie więcej w innym artykule w dziale Matryca Energetyczna.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.