Co to jest Huna?

Co to jest Huna?
Huna to jest hawajska filozofia życia i system wiedzy. Mówimy tu o filozofii i wiedzy starożytnej, praktykowanej przez rdzenną ludność Wysp Hawajskich. Obecnie Hawaje to jeden ze stanów USA, a jego mieszkańcy to Amerykanie.

Różnica między pojęciami Huna i Ho’omana

Sami rdzenni Hawajczycy nie używali pojęcia „Huna”, zostało ono nadane przez zewnętrznych badaczy ich kultury. Słowo „Huna” oznacza „sekret”, „tajemną wiedzę”. Kiedy Amerykanin Max Freedom Long chciał poznać i zbadać kulturę dawnych Hawajów, ich mieszkańcy niechętnie przekazywali informacje obcym. Dawni Hawajczycy mówili o swoim systemie wartości „Ho’omana”, gdzie „ho’o” oznacza „tworzyć”, a „mana” to „siła życiowa”.

Co to jest Huna
Co to jest Huna

Co to jest Huna? – Huna obecnie

Huna została spopularyzowana przez kilku pisarzy, między innymi Amerykanie Max Freedom Long i Serge Kahili King, a w Polsce Leszek Żądło. Jest obecnie znana i stosowana na całym świecie, dla rozwoju duchowego, zwiększenia energii życiowej, manifestacji marzeń i celów. Huna nie jest religią, więc nie kłóci się z innymi poglądami. Huna jest metodą łagodną i bezpieczną, bo opartą na miłości i szacunku dla rodziny i innych ludzi.

Co to jest Huna
Co to jest Huna

SIEDEM ZASAD HAWAJSKIEJ HUNY:

1. IKE – Świat jest taki jak myślisz, że jest.

Piękna zasada, bo daje ludziom ogromną moc. Obserwujemy rzeczywistość zewnętrzną, ale to my mamy moc nadawania znaczenia tej rzeczywistości, nazywania jej. Nigdy coś nie jest dobre ani złe z natury, zależy kto ocenia i pod jakim kątem. Wiele osób zna opowieść o Chińczyku, któremu zdechł koń i syn złamał nogę, a potem to okazało się błogosławieństwem, bo jego syn nie został zabrany do wojska. Świat jest taki jak Ty go widzisz. Kontrolując swoje myśli możesz wpływać na świat wokół Ciebie, być może stworzysz sobie lepszy świat.

Myśli, poglądy, przekonania, język wypowiedzi – to wszystko ma wpływ na rzeczywistość, na nasz świat. Według tej zasady Huny, nie ma czegoś takiego jak obiektywna rzeczywistość. Każdy człowiek widzi to co ma w głowie, widzi w świecie dokładnie to co jest odbiciem jego wyobrażeń., jego przeszłości, jego oczekiwań na przyszłość. Jak mówią nauki tolteckie, staro-meksykańskie, bądź tropicielem swoich myśli, tak jak myśliwy tropi zwierzęta. Twoje myśli mogą być w pewnym sensie Twoimi wrogami, bo źle wybrane powodują, że żyjesz we nieprzyjaznym, wrogim świecie.

2. KALA – Nie ma ograniczeń, wszystko jest możliwe.

Wszechświat jest nieskończony, nieograniczony. Nie ma żadnych ograniczeń, masz pełną wolność tworzenia. Jedynie Twoja wyobraźnia jest limitem, ale ją też można poszerzać. Przypomnij sobie powiedzenie – Sięgaj marzeniami do gwiazd. Jeśli nie pocelujesz, to i tak trafią wysoko w Księżyc. Ta zasada namawia człowieka żeby odkrył jakie ma ograniczenia w swoim umyśle, co go blokuje. Negatywne przekonania mogą być na przykład na temat obfitości, albo związków uczuciowych. Ważne jest, że negatywne przekonania można zmienić. I zmienia się życie człowieka. Zadawaj sobie bez końca pytanie – Co bym zrobił/ zrobiła,
gdyby wszystko było możliwe? To jest pytanie otwarte, więc otworzysz się na wachlarz możliwości. Zauważysz te możliwości, Twoja uwaga wyjdzie poza limity, ograniczenia, te tak często fałszywe twory umysłu.

3. MAKIA – Energia podąża za uwagą.

Jeśli czegoś pragniesz to kieruj na to swoją uwagę, a nie skupiaj się na problemach, blokadach, albo że ktoś Ci coś złego zrobił. Twoja uwaga to dodawanie energii – osobom, zjawiskom, sytuacjom. Więc wykorzystuj swoją energię mądrze. Na przykład zamiast iść z kimś do sądu, dogadaj się z nim albo odpuść sobie spór. Przyciągamy do swojego życia to na czym się koncentrujemy. Najlepiej żebyśmy non stop koncentrowali się na rzeczach dobrych, korzystnych dla nas. I odwrotnie. Pomyśl jakby to było okropnie, gdyby materializowały się nasze wszystkie strachy, obawy, negatywne emocje, np. wstyd, gniew, nienawiść. Wyobraź sobie, że Twoja uwaga jest jak teleskop, który możesz nastawić na pozytywne kierunki. I te kierunki będziesz mieć w głowie – zdrowie, szczęście, miłość, obfitość, te kierunki które chcesz doładować energetycznie, powiększyć, zmaterializować.

4. MANAWA – Teraz jest momentem mocy.

Przeszłość przeminęła, a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Jedyne co masz to jest moment obecny. Teraz to jest Twój moment mocy. Teraz możesz coś zmienić, zrobić coś takiego, że Twoja przyszłość będzie szczęśliwsza. Nie czekaj, że coś zmieni się samo na lepsze. Wykorzystaj teraz wszelkie środki jakie masz pod ręką. Twoje przyszłe ja będzie się cieszyć. Polecam w tym momencie książkę Eckharta Tolle „Moc teraźniejszości”, mówi o tym samym temacie. Teraz zacznij robić to co kochasz, nie odkładaj na później. Zacznij robić coś ważnego, co sprawi że ten dzień będzie wartościowy. Teraz zacznij kochać ludzi, nie czekaj aż się zmienią. I teraz kochaj siebie, osobę która dysponuje mocą i ma w sobie wszystko co jest potrzebne.

5. ALOHA – Kochać to dzielić się szczęściem.

Miłość według Huny jest największą mocą. Miłość ma moc tworzenia szczęścia. Najpierw musisz pokochać siebie, zaakceptować siebie, traktować siebie z czułością. Niskie poczucie własnej wartości to częsty problem, nasi rodzice i nasi nauczyciele nie potrafili nam okazać miłości i szczerego zainteresowania. Jeśli nauczysz się miłości do siebie, łatwo będzie Ci podarować miłość innym ludziom. Dając miłość powiększasz swoje szczęście i powiększasz szczęście innych. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, jesteśmy jedną wielką energią bez podziałów.

6. MANA – Moc pochodzi z wnętrza.

Jeśli coś się dzieje w Twoim życiu, staraj się nie doszukiwać czyjejś winy. To nie Twój szef, partner albo ktoś z rodziny coś spowodował. Weź całą odpowiedzialność na siebie, poszukaj w jaki sposób Twoje własne działanie ma wpływ na rezultaty w świecie materialnym. Cała Twoja moc jest w środku, wewnątrz. Ta moc czeka na wykorzystanie, drzemie uśpiona. Masz tyle samo mocy co ktoś inny, niech ona idzie w świat. Nasza moc to coś co mamy w sobie – moc mają nasze myśli, nasze słowa, nasze poglądy, nasze nawykowe działania. To wszystko powoduje jak wygląda nasza manifestacja na zewnątrz. Nie musimy znaleźć na zewnątrz dobrego nauczyciela, dobrą metodę, dobrą książkę. Musimy po prostu poznać swoje wnętrze i jego możliwości, zbadać siebie, i zostać twórcą swojego życia.

7. MONO – Skuteczność jest miernikiem prawdy.

Chcesz sprawdzić czy coś jest prawdziwe? Zobacz czy przynosi pozytywne efekty, to konkretna miara. Robisz coś, nie sprawdza się, próbuj następnego sposobu. Modyfikuj swoje działania. Jak pójdziesz do wróżki i przepowie Ci wspaniałą przyszłość, a potem nic nie będziesz robić w kierunku tej przyszłości – nie możesz powiedziesz, że to wróżka jest nieskuteczna. Sprawdzisz czy coś jest skuteczne jeżeli zastanowisz się nad tym, przeanalizujesz plusy i minusy, przygotujesz kroki, a potem wykonasz je. Są dwa wyjścia, coś działa albo nie działa. Jak działa – to masz już swoją prawdę. Jak nie działa – też dobrze, wiesz że kierunek był nieprawidłowy. Pamiętasz jak Edison tysiąc razy próbował zanim żarówka zaświeciła?

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.