Potrzeby – prawdziwe czy nieprawdziwe?

Każdy z nas ma swoje potrzeby, jednak zwykle nie zastanawiamy się nad sensem ich powstawania. Wydaje nam się, że po prostu je mamy i już. Może jednak mamy je nie bez powodu?

Czym są potrzeby ?

Czym są potrzeby ?
Czym są potrzeby ?

Ostatnio zastanawiam się nad tematem potrzeb. Które są prawdziwe, a które wymyślone? Część potrzeb na pewno jest napędzana przez sklepy, reklamy, to są rzeczy których nie muszę mieć, a gdzieś zobaczę i wydają się atrakcyjne. Zdarza mi się coś kupić pod wpływem chwili, później zastanawiam się po co na to wydałam pieniądze.

Pociąga mnie minimalizm, styl japoński. Mieszkanie gdzie wszystko jest pochowane do szaf, puste blaty, przestrzeń, jak najmniej przedmiotów, minimalne dekoracje. Od czasu do czasu robię czystkę w domu, pozbywam się ubrań i butów których nie noszę. Ponadto oceniam różne przedmioty pod kątem ich przydatności w przyszłości. Moje mieszkanie nadal jest zagracone, do ideału jeszcze daleko, potrzebny czas i nastrój żeby je ogarnąć. Chciałabym mieć przyjazną przestrzeń do pracy i medytacji.

Inny punkt widzenia na potrzeby

Inny punkt widzenia na potrzeby
Inny punkt widzenia na potrzeby

Rozmawiałam z moją przyjaciółką Martą, rzuciła temat, że pieniądze przychodzą do ludzi, którzy mają potrzeby. Męczy mnie to zdanie od tygodnia. A zatem jeśli oczyszczam dom z rzeczy, jeśli oczyszczam umysł z niepotrzebnych planów i marzeń które odrzucam, jaki to ma wpływ na moją manifestację na poziomie materialnym? Mogę żyć bez wyjazdów za granicę, bez nowych ubrań, mogę zadowolić się czytaniem książek które już mam. Czy jakiś umowny wszechświat, siła wyższa nie spojrzy na mnie i nie powie – Ta pani niczego nie potrzebuje, więc nic jej więcej nie dajemy, skupmy się na tych co potrzeby mają?

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.