Pokochaj swoje ciemne strony, a odzyskasz moc, kreatywność i blask

Co jeśli nasze cechy, które uznajemy za wady, wcale nimi nie są ? A co jeśli nasze wady, tak naprawdę są naszymi ukrytymi zaletami ?

Wczoraj uprawiałam samosabotaż. Zamiast przygotowywać się do dzisiejszych nagrań na kanał Youtube znalazłam sobie bardzo “pilne” zajęcie – znoszenie książek ze strychu i dzielenie na działy do nowego układu biblioteki w salonie. Zajęło mi to ze dwie godziny, a potem poszłam spać i rano zaspałam na nagranie.

Podczas przeglądu książek wpadło mi w ręce cudeńko, autorka Debbie Ford, tytuł “The Dark Side od the Light Chasers”. Nie wiem czy książka jest przetłumaczona na polski, po polsku by było “Ciemna Strona Poszukujących Światła”. Książkę muszę przeczytać, kiedy na to znajdę czas nie wiem. Wystarczyło że zerknęłam na opis na okładce i wciągnęło mnie.

Autorka pisze, że świadomie lub nieświadomie ukrywamy nasze ciemne strony, przez to odrzucamy pewne aspekty naszej prawdziwej natury i nie dajemy sobie wolności żeby żyć w pełni autentycznie.

Nasze wady i ich dobre strony

A jeżeli zaakceptujemy te nasze pozorne słabości, tak naprawdę te cechy mogą się okazać ważnymi, ukrytymi zaletami. Na przykład odrobina “lenistwa” może być czymś czego właśnie potrzebuje pracoholik, a trochę “egoizmu” może uchronić nas przed wyczerpaniem i żalem do kogoś.

Pokochajmy swoje ciemne i słabe strony, odnajdźmy dary jakie oferują. I odzyskajmy siebie jako całość, bez podziału na dobre i złe strony.

Nasze wady
Nasze wady

Temat wad poruszam również w dwóch różnych wpisach. Jeden traktuje o bałaganiarstwie https://magicznycoaching.pl/balagan-w-mieszkaniu-czy-w-glowie/ . Natomiast drugi opowiada o braku organizacji https://magicznycoaching.pl/zla-organizatorka-czasu-czy-len/.

PS. Książka o której mówiłam wcześniej, jest przetłumaczona na polski i nazywa się “Jak wykorzystać ciemną stronę”.
To cytat z okładki: “Autorka była na skraju upadku – zarówno finansowego jak i moralnego. Zdała sobie jednak wtedy sprawę z istnienia swojego cienia i go zaakceptowała. Z osoby balansującej na krawędzi przemieniła się w jednego z największych nauczycieli duchowych, bestsellerową autorkę New York Timesa i bliską współpracowniczkę Deepaka Chopry. Dziś daje każdemu z nas możliwość dokonania podobnej metamorfozy we własnym życiu.”

Tak pięknie śpiewa Labrinth: Would you let me see beneath your beautiful? Would you let me see beneath your perfect? (Pozwól mi zajrzeć co jest pod twoim pięknem. Pozwól mi zajrzeć co jest pod twoją doskonałością.)

Tutaj link do piosenki na YouTube lub do przesłuchania tu bezpośrednio na stronie: https://youtu.be/bqIxCtEveG8

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.