Każdy problem to okazja w przebraniu

Każdy problem to okazja w przebraniu

Czy to problem, czy może okazja?

Wyobraź sobie sytuację, że ktoś mówi – Na rynku nieruchomości jest coraz mniej transakcji, rynek upada, biura nieruchomości będą się zamykać. A ktoś myśli o otworzeniu nowego biura nieruchomości na tym upadającym rynku. Czy to głupota z jego strony? Niekoniecznie. Może być tak, że dużo biur nieruchomości pozamyka się, w końcu zrobi się ich tak mało, że właśnie to nowe przedsięwzięcie będzie miało klientów.

Każda sytuacja związana z finansami jest nieprzewidywalna. Może coś skończyć się katastrofą, a może zakończyć się sukcesem. Nawet w czasach Wielkiej Depresji, w czasie ogromnego bezrobocia byli ludzie zatrudnieni, nawet na dwa etaty. I byli milionerzy, którzy w najgorszym możliwym czasie dorobili się majątku.

Każdy problem to okazja
Każdy problem to okazja

Jak rozróżniamy – problem czy okazja?

Rozróżniamy według naszego systemu poglądów i przekonań. Tak jak my daną sytuację określimy, taka dla nas się staje. Okazję łatwo przeoczyć jeśli ma się tendencję do negatywnego postrzegania świata. Pamiętajmy – to co myślimy nie musi być prawdą. Sytuacje są jak białe kartki papieru na które my projektujemy swoje myśli.

Jest takie ćwiczenie. Wybierasz jakiś swój projekt związany z finansami, np. otworzę własną działalność gospodarczą. Następnie wypisujesz wszystkie możliwe problemy związane z tym przedsięwzięciem. Problemów, blokad, zagrożeń może być wiele – dziesięć, dwadzieścia.

Jak już spiszesz naprawdę wszystkie problemy na papierze, wyczerpiesz całe swoje myślenie o problemach, to co będzie? Zrobi się przestrzeń na to żeby napisać jakie pozytywne rzeczy mogą się wydarzyć, jakie okazje mogą się wytworzyć. Te okazje oczywiście też zapisz, po wyczerpaniu rzeczy negatywnych mogą przyjść do głowy kreatywne pomysły.

W każdej sytuacji ukryty klejnot, świat daje Ci prezenty

Wyobraź sobie, że w każdej życiowej sytuacji jest jakiś ukryty klejnot, trzeba tylko umieć go znaleźć. Na świecie są miliony ludzi, ktoś już był w podobnej sytuacji jak Ty i wyszedł z tego z sukcesem. Można powiedzieć, że ścieżka do sukcesu jest już przetarta, teraz jej poszukaj.

Zmień swoje myślenie o świecie, zacznij go postrzegać jako przyjazne miejsce do życia. Pomyśl, że świat Cię kocha i wspiera i codziennie daje Ci prezenty. Niektóre są oczywiste, a niektóre to takie okazje w przebraniu problemu. Nie bój się problemów, traktuj je jako okazje – do pogłówkowania, do wymyślenia co zmienić, jak inaczej się zachować.

Łatwiej jest płynąć z prądem niż pod prąd

Łatwiej jest płynąć w dół z prądem rzeki. Żeby Twoje życie układało się płynniej, najprościej jest przestać stawiać opór. Zacząć przyjmować to co przychodzi, traktować różne problematyczne sytuacje jako lekcje. Lekcję przerobi się, odrobi się, może już się więcej nie powtórzy. Przyjmowanie wymaga mniej wysiłku niż buntowanie się i stawianie oporu. Akceptuj, przyjmuj, ucz się na tym co przychodzi.

I nie mów że masz problemy. Zacznij je nazywać wyzwaniami albo ukrytymi okazjami. Okazjami do zmiany Twojego życia na lepsze.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.