Jak czytać karty Tarota? Wróżka Anna Żarek – porady dla początkujących

Tarot nie jest zwykłą talią kart. Można powiedzieć, że ta talia żyje. Rządzi się ona własnymi prawami. Tarota trzeba się uczyć. Trenować, analizować układ kart. Dla niektórych może przyjść to z trudem, a dla innych z łatwością. Wróżka Anna Żarek przedstawia porady dla początkujących w czytaniu kart Tarota.

Od czego zacząć?

Na początek dowiedz się z książek lub z materiałów na internecie co to jest Tarot. Skąd on się wziął, czy jaka jest jego historia. Poczuj czy Tarot naprawdę jest dla Ciebie. Kup karty, weź je do ręki, poczuj czy chcesz z nich wróżyć. Niektórych odstraszają niektóre obrazy z kart, na przykład karta Śmierć albo karta Demon. Jeśli zaprzyjaźnisz się z Tarotem, nie będziesz takich kart brał za złe. Dowiesz się że coś podpowiadają, a także przestrzegają przed czymś i nie musi się nic złego klientowi przydarzyć.

Poznaj znaczenie kart Tarota, ich podziały. Ja proponuję żeby najpierw nauczyć się znaczeń kart z Wielkich Arkanów, one są ważniejsze w odczytywaniu przyszłości, mają większą wagę niż Małe Arkana. Znaczenie kart w każdej książce jest opisane trochę inaczej. Dlatego proponuję znaleźć własne znaczenia, poczytać w różnych książkach o danej karcie, a potem zrobić własne notatki.

Patrz na karty. Co jest na nich, jakie są kolory albo jakie szczegóły. Sam obraz bardzo dużo mówi. Czy są tam ludzie, co robią, z czym Ci się kojarzy dana scenka? Karty są przede wszystkim symbolami różnych sytuacji życiowych, zachowań, postaw człowieka. Ty jako wróżka jesteś po to żeby przefiltrować karty poprzez swoją wiedzę i złożyć szereg kart w pewną całość, którą przekazujesz klientowi. Pamiętaj, że karty są odpowiedzią na pytania klienta, więc jest w nich symboliczna informacja dla osoby pytającej o coś. Ten sam symbol może różnym wróżkom mówić coś innego, ale klient przyszedł właśnie do Ciebie, więc przekazujesz mu swoje intuicyjne wglądy i wizje przyszłości.

Jak czytać karty Tarota - Porady dla początkujących
Jak czytać karty Tarota – Porady dla początkujących

Wróżka Anna Żarek – porady dla początkujących

Praktyka, nieustanne ćwiczenie, nauka – to uczyni z Ciebie mistrzynię. Dlatego poświęcaj czas na naukę Tarota. To nie jest coś dane z góry, to jest do nauczenia się. Łatwiej jest gdy masz motywację, gdy czujesz powołanie do wróżenia. Wtedy pokonasz przeszkody takie jak lenistwo, prokrastynacja, strach przed obcymi ludźmi, strach przed byciem ocenianą.

Nigdy nie myśl czy Twój Tarot się sprawdza, czy umiesz przepowiadać przyszłość, czy ludzie będą mówić że jesteś dobrą wróżką, albo najlepszą wróżką. Stawiaj karty każdemu kto się trafi, ćwicz przede wszystkim wróżenie poprzez ciągły kontakt ze swoimi kartami, bez przerwy douczaj się znaczeń kart Tarota. Wkładaj w to konkretny wysiłek, inwestuj swój czas i w końcu poczujesz, że jesteś w tym dobra, że Twoje rozkłady rezonują z ludźmi, mają dla nich sens.

Ucz się na jednej i tej samej talii kart Tarota, dla prostoty uczenia się, żeby sobie nie namieszać. Jak już będziesz sprawnie czytać karty, wtedy możesz zapoznać się z różnymi taliami Tarota dostępnymi na rynku. Wybierz talię Tarota która Ci się podoba. Pooglądaj różne karty i zastanów się czy będzie Ci przyjemnie z nich wróżyć.

Oczywiście zapoznaj się z różnymi rozkładami jakie są w Tarocie. Nie ucz się wszystkich na raz. Wybierz dwa lub trzy rozkłady i stosuj je cały czas, aż skutecznie je opanujesz. Potem dopiero poznawaj następne rozkłady, stopniowo dojdziesz do wprawy który rozkład wybrać dla konkretnego klienta.

Jeśli w sercu jesteś wróżką to technika wróżenia szybko do Ciebie przyjdzie.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.