Five minute activities, czyli o wykorzystywaniu czasu

Często w swoim życiu pędzimy i nie zbyt często się zatrzymujemy. Jednak czasem przydałoby się zatrzymać i odetchnąć. Wykonać drobną czynność, drobne ćwiczenie, żeby uspokoić umysł, ponieważ ciągłe pędzenie, bez zatrzymywania może być dla nas szkodliwe. Do tego “zatrzymywania” może się przydać lektura książki “Five Minute Activities”.

Z czasów kiedy pracowałam jako nauczycielka angielskiego i właścicielka szkoły językowej pamiętam książkę Penny Ur “Five Minute Activities”. Gry, zabawy i ćwiczenia do wykorzystania gdy zostało kilka minut do końca lekcji. Książka do tej pory zresztą przydatna, polecam anglistom.

Jak ja korzystam z “Five minute activities” ?

Staram się wykorzystywać czas świadomie. Gdy czekam na klienta, mam 5-10 minut zanim ktoś zadzwoni albo przyjdzie na sesję, staram się zrobić choćby coś małego. Poczytać książkę, nastawić zmywarkę. przejrzeć grafik zajęć i zaznaczyć zrobione czynności, wysłać do kogoś smsa albo zrobić przelew.

Zadziwiająco dużo da się zrobić w kilka minut, i jest poczucie sukcesy, że coś poszło do przodu. A najlepiej lubię na kilka minut położyć się na sofie i przestać myśleć, kilka minut pustki i ciszy w głowie zanim zadzwoni dzwonek albo telefon.

Nasz świat pędzi wciąż do przodu, a z nim my. Jednak nie stanie się nic złego, gdy zatrzymamy się na chwilę by sobie odsapnąć. Gdy podczas pracy, wstaniemy od komputera i zrobimy sobie krótką przerwę, by jedynie zrobić sobie kawę, to gdy będziemy siadać z powrotem, będziemy bardziej spokojni i zrelaksowani, co pomoże nam w łatwiejszym i szybszym wykonaniu naszego zadania.

Tutaj wstawiam plik do pobrania, jest to książka “Five minute activities” :

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.