Dlaczego nie lubię tekstów biznesowych, prawnych, marketingowych, itp. ?

Założyłam własny biznes, prowadzę konto na YouTube, własną stronę. Jednak wciąż nie interesuje mnie wiele spraw związanych z biznesem. Nie lubię tekstów biznesowych, prawnych, czy marketingowych, dlaczego tak jest ?

No właśnie, dlaczego? Sama siebie pytam na poważnie. Przecież jestem businesswoman, więc powinnam się uczyć i rozwijać i w takim kierunku.

Biznes - Dlaczego nie lubię tekstów biznesowych, prawnych, marketingowych
Biznes – Dlaczego nie lubię tekstów biznesowych, prawnych, marketingowych

Biznes i moje podejście do niego

1)   Wyrobiłam sobie przekonania, być może mylne. Że takie teksty nie są dla mnie, ale są dla pracowników korporacji, organizacji. Żeby stawali się jeszcze doskonalszymi trybikami w machinie tychże korporacji. A ja chcę być wolna, niezależna. Nie poddawać się regułom, być sobą.

2)   Takie teksty są dla mnie nudne. Nie potrafię przez nie przebrnąć. Słownictwo, tematyka – nic mnie nie interesuje, nie porywa mojej duszy. Ponadto, aby przeczytać je muszę się zmuszać, a ja wolę czytać coś co mnie naprawdę ciekawi.

3)   Jestem leniwa i mało otwarta, mało elastyczna. Być może gdybym wgryzła się w jakiś tekst, musiałabym się zmieniać. To kosztowałoby mnie czas i energię. Lenistwo jest prostsze. A elastyczność wiąże się ze zmianą przekonań, to bolesny proces.

4)   Jeżeli już czytam uważnie i do końca, bardzo rzadko znajduję coś co rzeczywiście mi się przyda. Tak jakbym była inna, nietypowa, nie czuła typowo biznesowego stylu i podejścia. Chyba nie mam w sobie cech przedsiębiorcy.

5)   Emocje spychane w cień, których nie chcę czuć. Na przykład zazdrość. W cichości ducha zazdroszczę tym idealnym biznesmenom, którzy mają grafik Google’a, priorytetyzują, delegują, mają cele, strategie realizacji itp.

Jeśli miałabym osiągnięcia w biznesie, być może stworzyłabym alternatywny poradnik dla przedsiębiorców. Kłopot w tym, że osiągnięciami nie mogę się pochwalić. Wychodzi na to, że może jednak…. to oni mają rację?

Co do biznesu, na moim kanale pojawił się wywiad ze mną i właścicielem SukcesStudio na temat biznesu, zapraszam: https://youtu.be/P8uet3aCesk

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.