3 tysiące zapachów – czy to możliwe ?

Dla niektórych z nas świat zamyka się na 20/30 podstawowych zapachach, jednak są tacy, którzy potrafią rozróżnić aż 3 tysiące zapachów, to wydaje się być niemożliwe, ale wcale takie nie jest. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie wszystko jest niemożliwe, czasem tylko nam się wydaje, że takie jest, ale w większości przypadków ograniczenia istnieją tylko w naszej wyobraźni.

Dzisiaj rano składałam pranie do szaf i nastawiłam na komórce filmik na YouTube, na nim był Serge Kahili King, znawca hawajskiej Huny. Opowiadał o zwierzętach i poruszył temat ich węchu, o znacznie większym zakresie niż ludzki. Powiedział że są na świecie ludzie obdarzeni przez naturę doskonałym węchem, tzw. Nosy, przeważnie są zatrudniani w wytwórniach perfum i win. Ale najpierw idą do szkoły, i “na dzień dobry” muszą rozpoznać 3 tysiące zapachów. Ogromna liczba, prawda ?

3 tysiące zapachów

Trzy tysiące zapachów? Wow, zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Postanowiłam zacząć zwracać świadomie uwagę na otaczające mnie zapachy. Było to naprawdę interesujące przeżycie. Byłam na dworze, poczułam zapach lekko zgniłej trawy. Weszłam do kuchni – zapach jajecznicy z boczkiem. Kąpałam się, powąchałam szampon – czarna rzepa, i peeling do ciała – zapach bzu. Potem suszyłam włosy na dworze w ogródku, powąchałam sok w szklance – Tymbark jabłko i wiśnia. To już mam około 10 zapachów. Zostało mi jeszcze 2990…

Rozpoznawanie takiej ilości zapachów wymaga praktyki. Ty też możesz spróbować świadomie rozpoznawać otaczające Cię zapachy. Przede wszystkim w ten sposób uczymy się żyć bardziej świadomi tego co nas otacza, a kto wie, może dla niektórych stanie się to też pewną formą relaksu.

Udostępniam link do kanału Serge Khaili King’a : https://www.youtube.com/user/kanaloa7

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.