21 days

Wielu z nas ma wrażenie, iż aby wprowadzić do swojego życia nowy nawyk potrzeba wiele czasu, ale jak się okazuje, potrzebne jest na to zaledwie dwadzieścia jeden dni. Nie jest to nawet pełny miesiąc 🙂 .

Moja przyjaciółka powiedziała mi, że według medycyny chińskiej dwadzieścia jeden dni to okres czasu w jakim można sobie przyswoić nowy nawyk. Może to być nawyk żywieniowy, np. jadanie śniadania o regularnej porze, nawyk fizyczny – np. codzienne wykonywanie rytuałów tybetańskich. Może też być nawyk na poziomie mentalnym, dajmy na to np. nie osądzanie siebie i innych.

W ciągu 21 dni Twój umysł przyzwyczaja się do nowej informacji, a po 21 dniach akceptuje ją jako swoją własną. Dr Joe Dispenza powiedziałby, że poprzez regularne powtarzanie tworzą się nowe połączenia neuronowe których wcześniej nie było, i nabierają mocy, aktywują się.

Nawyk i jego utrwalanie
Nawyk i jego utrwalanie

Nowy nawyk i ja

Nigdy wcześniej nie udało mi się przeprowadzić tego procesu, przeważnie po kilku dniach następowało przerwanie łańcucha dni. Aż do teraz. Dzisiaj jest dwudziesty pierwszy dzień odkąd nieprzerwanie codziennie pisałam jeden artykuł i publikowałam na social mediach. Udało się, udowodniłam sobie że można. Teraz już nie muszę. Mogę pisać raz na tydzień, albo kiedy będę miała ochotę.

Ty też możesz spróbować wprowadzić nowy nawyk do swojego życia, nie musi być to nic wielkiego. Możesz zacząć od porannej jogi, albo krótkiego porannego spaceru dla odświeżenia umysłu przed całym dniem pracy.

A w prezencie ode mnie trailer serialu “Bridgertonowie”. Kto nie widział, niech obejrzy. Na razie są 2 pełne sezony, serial świetnyhttps://youtu.be/uAN2tV-oBss.

Kim jestem?

Wróżka Anna Żarek
Jestem coachem matrycy energetycznej, wróżę z kart tarota i wahadełka.

Pasjonuje mnie psychologia, parapsychologia, rozwój duchowy i osobisty.

Pomagam ludziom w podejmowaniu decyzji, rozwiązywaniu problemów dotyczących pracy, biznesu, miłości, relacji z ludźmi i innych.

Przyjmuję klientów na indywidualne sesje osobiste, telefoniczne i online.